• |
ide | kryesore

30 qershori/ “Jo votimet njëpartiake”, protestë në Laç kundër zgjedhjeve (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Përkrahës të forcave politike të opozitës së bashkuar joparlamentare në qytetin e Laçit, janë mbledhur në sheshin para Pallatit të Kulturës në një manifestim, për të protestuar kundër votimeve për zgjedhjet vendore të 30 qershorit.

Tubuesit mbajnë në duar një pankartë të përmasave të mëdha me mbishkrimin “Rama ik”, në vazhdën e aksionit opozitar të nisur më 16 shkurt, për të kërkuar largimin e kryeministrit Edi Rama, krijimin e një qeverie tranzitore dhe mbajtjen e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme.


Kurbinasit lëshojnë thirrje njëzëri “duke i thënë JO votimeve një partiake”.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu