• |
ide | kryesore

FOTO/ Raikkonen, gishtin e mesit për Hamilton: finalandezi hakmerret për incidentin

Sport

Një garë, sidomos shpejtësie, gjithcka mund të ndodhë. Mund të ndodhë madje që edhe një i shpejtë si Lewis Hamilton të pengojë një pilto më të ngadaltë dhe si pasojë të marrë me vete tërbimin dhe hakmarrjen e tij. Kjo i ka ndodhur britanikut të Mercedes në kualifikueset e Cmimit të Madh të Austrisë, kur i ka prishur xhiron e shpejtë Kimmi Raikkonen.


Piloti i Mercedes, Hamilton, nuk e ka parë ardhjen me shpejtësi të ish-ferraristit gjatë marrjes së një kthese, duke i penguar rrugën. Finlandezi nuk mund të mbante nervat e tij, duke i treguar Hamilton gishtin e mesit…
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu