• |
ide | kryesore

Ikën i fundit i Mohikanëve: Takimi i administratorit Idrizi me teknikun Daja, përfundon me divorc dhe një premtim…

F1, Sport

Ilir Daja nuk është më trajneri i Flamurtarit. Lajmi në fakt ishte krejtësisht i pritshëm, por zyrtarizimi erdhi pas takimit të bërë në klub mes administratorit Sinan Idrizi dhe teknikut kryeqytetas. Pas një sezoni tepër të vështirë, në të cilin Daja dhe lojtarët janë treguar më shumë se profesionistë, duke u pozicionuar në zonën europiane të renditjes, pavarësisht një viti të tërë pa u paguar, ishte koha për të bërë bilancet.


Shpresa për të marrë një zgjidhje, që mund ta bënte teknikun të ndryshonte mendim, është mbyllur në takimin direct mes të dyve, që ka mbyllur aventurën e Dajës në Vlorë, qytet nga ku tekniku është larguar me premtimin e zakonshëm se pagat do të merren. Megjithatë në këtë rast për Dajën, fjala e dhënë nga Idrizi vlen si njohje e detyrimit që klubi ka kunddrejt tij. Në kushtet kur në janar u larguan disa lojtarë të rëndësishëm e me lojtarët që më shumë se për fushën mendonin për situatëtn financiare të krijuar, tekniku Daja arriti 15 fitore e 9 barazime në 36 javë, duke e mbyllur kampionatin me 54 pikë, në zonën që të conte në Europa League.


Ngërci financiar ndikoi edhe këtu dhe Flamurtari nuk e siguroi dot licensimin për prezantimin në kompeticionet e Uefa, që mund ti kishin dhënë frymëmarrje. Hapja e dritares së merkatos ishte rrugëdalja e vetme për futbollistët kuqezinj që u largohen dhe vazhdojnë të largohen nga klubi, që duket se po përgatitet të përballet me një realitet edhe më të vështirë sezonin e ardhshëm…dhe largimi i Ilir Dajës vlen konfirmimin.

2 Comments

 1. Kjo është një dëshmi e leximit nga të gjithë, unë jam këtu për të lejuar të gjithë botën të dijë për një njeri që shpëtoi marrëdhënien time dhe ky njeri i madh quhet Dr. IZOYA. Në të vërtetë ai bëri një punë të madhe për mua duke e kthyer ish-dashurën time që më lanë dhe premtoi se kurrë më nuk do të kthehej përsëri tek unë. Me këtë, kam arritur të kuptoj se dhënia e detajeve të Dr. IZOYA për botën do të bëjë shumë të mira për ata që kanë shkatërruar shtëpi apo marrëdhënie për të që t’ju ndihmojë të rregulloni atë marrëdhënie të thyeshme ose martesën tuaj. Mund ta arrini tek adresa e tij e postës elektronike: [email protected]. Merrni kontakt me të dhe shikoni se si problemi juaj do të zgjidhet brenda 24 orëve. Ai gjithashtu specializohet në çështjet e mëposhtme …
  (1) Ju doni ish tuaj prapa.
  (2) Dua të promovohesh në zyrën tënde.
  (3) Doni që burrat / gratë t’ju ndjekin.
  (4) Ju dëshironi një fëmijë.
  (5) Ju jeni sipërmarrës dhe dëshironi të fitoni kontrata
  (6) Dëshironi që burri juaj të jetë i juaji përgjithmonë
  (7) Ju keni nevojë për ndihmë shpirtërore.
  (8) Ju keni qenë të scammed dhe doni të shërohen paratë e humbur.
  (9) Ndaloni divorcin
  (10) Thirrja e riteve të parave
  (11) Fito zgjedhjet

 2. Kjo është një dëshmi e leximit nga të gjithë, unë jam këtu për të lejuar të gjithë botën të dijë për një njeri që shpëtoi marrëdhënien time dhe ky njeri i madh quhet Dr. IZOYA. Në të vërtetë ai bëri një punë të madhe për mua duke e kthyer ish-dashurën time që më lanë dhe premtoi se kurrë më nuk do të kthehej përsëri tek unë. Me këtë, kam arritur të kuptoj se dhënia e detajeve të Dr. IZOYA për botën do të bëjë shumë të mira për ata që kanë shkatërruar shtëpi apo marrëdhënie për të që t’ju ndihmojë të rregulloni atë marrëdhënie të thyeshme ose martesën tuaj. Mund ta arrini tek adresa e tij e postës elektronike: [email protected]. Merrni kontakt me të dhe shikoni se si problemi juaj do të zgjidhet brenda 24 orëve. Ai gjithashtu specializohet në çështjet e mëposhtme …
  (1) Ju doni ish tuaj prapa.
  (2) Dua të promovohesh në zyrën tënde…
  (3) Doni që burrat / gratë t’ju ndjekin.
  (4) Ju dëshironi një fëmijë.
  (5) Ju jeni sipërmarrës dhe dëshironi të fitoni kontrata
  (6) Dëshironi që burri juaj të jetë i juaji përgjithmonë
  (7) Ju keni nevojë për ndihmë shpirtërore.
  (8) Ju keni qenë të scammed dhe doni të shërohen paratë e humbur.
  (9) Ndaloni divorcin
  (10) Thirrja e riteve të parave
  (11) Fito zgjedhjet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu