• |
ide | kryesore

Nostalgji/ Pllakatet e votimeve moniste për Frontin Demokratik (13 foto)

Arkiva, Kryesore, Pikante

Këtë të dielë Rilindja po bëhet gati të organizojë të parat votime moniste në Shqipëri, pas plot 3 dekadash. Me këtë rast për të frymëzuar dhe nxitur ata që do të shkojnë të votojnë për Frontin , në emër të nostalgjisë për kohën e shkuar të xhazhit, Lapsi.al ka zgjedhur disa pllakata të asaj periudhe ku shkohej të votohej sepse “vota ishte një plumb për armikun”. Dhe qershia mbi tortë edhe një vepër e Kristaq Ramës idealin artistik të të cilit po e vë ne jetë me devotshmëri i biri. ©Lapsi.al

 

13 Comments

 1. Çuni i Kristaqit ia ka kaluar babit me kohe, se pervecse lider rajonal, sot eshte edhe lider global.
  Ka fillu’ te merret dhe me gjermane e amerikane
  Na mbyti llumi

 2. edhe enver hoxha qe ishte super diktator kishte afate. rinovonte shtetin 1 here ne 4 vjet. vetem ne afganistan nuk behen zgjedhje

 3. Moniste quhet kur merr pjese vetem nje parti ne zgjedhje, ne kete rast ke dhe BD e Patozit qe do marri pjese plus nja 35 parti aleate te PS, per te mos thene per kandidate te pavarur si kaubojsi. Ne ate sistem beheshin zgjedhje moniste sepse diktature nuk lejonte parti te tjera, sot disa nga partite opozitare sduan te marrin pjese me vullnet te plote ne zgjedhje.

 4. Vdes lapsi dhe keta komentuesa per kohen e enverit per ti bere reklam,por ngjashmeria nuk shkon o budallenj me mastera,sot marin pjese 45 parti,ne kohen e xhaxhit te mendoje 45 parti shkoje ne burg,shpellare qe mendojne njelloj si 75 vjecari komunist dhe neokomunist

 5. Me siguri keto komentuesit qe reklamojne keto 45 parti qe marrin pjese ne keto votime, jane zogj pushverdhe te lindur pas viteve 90. Gjynah kaq te rinj dhe ka q nostalgjike per ato vite. Vota juaj plumb per armikun.

 6. Po po duhet te vihen te selia e rilindjes. Dhe perball kryeministrise. Lideri global do forcohej akoma me shume. Dhe spiropali do ndihej me krenare per skenderbeun e vet. Po dhe aneta pse jo.

 7. Kurse kete pankarten me pushke dhe kazem ja bejme dhurate per ” fitorjen” velines dhe sorosit. Po i veme nje lopate shtes. Edhe kete pa leka e kane nga ” piktori”.

 8. Per Kristaqin ate qe i ka qir gruan Edvin Rames e keni fjalen mo🤣 he mo se su be nami nje te shkerdhyer i ka ber gruas se djalit dhe opaaaa u be krieminister burr i botes,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu