• |
ide | kryesore

PD: 6% kanë votuar në Vaun e Dejës, manipulime me kartat e identitetit

Lajme, Të fundit

Kryetari i PD, Dega Vau Dejës, Agim Bushati, është shprehur për mediat se pjesëmarrja e votuesve në Bashkinë Vau Dejës është shumë më e ulët se ajo që raporton KZAZ nr. 6 në Bushat.


Ai tha se sipas verifikimeve të kryera nga grupet e ngritura pranë Qendrave të Votimit, flitet për një manipulim të hapur me kartat e identitetit.


Ndërkohë nga të dhënat e deritanishme pjesëmarrja e votuesve në Bashkinë Vau Dejës paraqitet si më poshtë. Nga 38. 746 votues që janë ne total rezultojnë 2. 295 votues, thënë ndryshe 6%.

 

3 Comments

  1. Sot eshte tundim i madh per te votuar, per te gjitha ata qe e ndjejne veten kunder rrymes, dhe qe duan per pordhe t’i dalin kunder 95-96 per qind te shqiptareve, qe zene hundet me dore kur kalojne afer qendrave te votimit.
    Le t’i rezistojme tundimit, sepse ai 5 per qindsh jane kriminele ose te tredhur nga krimi!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu