• |
ide | kryesore

Zëdhënësja e KQZ dha shifrat për pjesëmarrjen në zgjedhje, Zguri: Nuk janë të konfirmuara

Lajme, Të fundit

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Klement Zguri ka deklaruar se shifrat e dhëna nga zëdhënësja e KQZ Drilona Hoxha nuk janë zyrtare dhe as të konfirmuara. Qëndrimi i tij është në vijim edhe të deklaratave të mëparshme.

“I qëndroj deklaratës, të dhënat për pjesëmarrjen nuk janë zyrtare. Shifrat janë marrë përmes rrugës elektronike nga Qendrat e Votimit për në KZAZ dhe më pas në KQZ. Shifrat nuk janë të konfirmuara zyrtarisht”, deklaron Zguri.


1 Comment

  1. Ka vetem nje gje te konfirmuar dhe zyrtare:
    Kriteri i vetem per perzgjedhjen e komisionereve nga PS, ka qene talenti, apo aftesia e mesuar tek kasapi i lagjes, per te shkruajtur numrat 40 ose 50. E paten shume te veshtire, edhe pse pati me mijera kandidate. Te shohim ne ja kane dale!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.