• |
ide | kryesore

Rama në Al Jazeera vazhdon me lojën e joshjes së opozitës

Arkiva, Të fundit

“Tangoja vallëzohet dyshe”. Kryeministri Edi Rama ashtu si edhe gjatë fjalimit të djeshëm ka lëshuar mesazhe pjtimi të rremë ndaj opozitës. Ai tha se shpreson që PD të kuptojnë se ajo çfarë bënë ishte një katastrofë për vetë ata” gjatë një interviste dhënë për “Al Jazeera” .

Rama thotë se bojkoti i zgjedhjeve ishte vetëvrasje për opozitën, por sipas tij e ardhmja duhet parë me optimizëm dhe në funksion të paqes sociale në vend.


“Politika duhet të bëjë punën e saj për të bashkuar vendin. Por sigurisht, tangoja vallëzohet dyshe. Shpresoj që miqtë tanë në opozitë të reflektojnë për këtë dhe të kuptojnë që ajo çfarë bënë ishte një katastrofë për vetë ata”, deklaroi Rama ndër të tjera.

Të dielën, pas mbylljes së kutive të votimit, Kryeministri ftoi opozitën për dialog pa kushte, si shprehje të vullnetit për t’u angazhuar për çeljen e negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Evropian.

Kryeministri tha se pjesë e bisedimeve mund të jetë reforma zgjedhore, por jo reforma në drejtësi.

10 Comments

 1. Patjeter se tangoja luhet dyshe o gerdall plak matuf💩🤮 e di si e luajm tangon dyshe ne te djathtet me ty, ti me Linden ne me kar elefanti!

 2. Ti kercen vetem por predikon tango. Akoma kujton se demagogjia jote dhe mashtrimet ordinere do te ecin? Suksese ne jete

 3. Ka ardhur Vaporri ne Durres, dhurate nga Koreja e Veriut, me:

  1. Pantallona doku

  2. Xhaketa doku

  3. Kapele doku.

  Berberin e kemi Shqiptar.

  Tani o Cope Derr Rilindas, gezohu per Partine dhe Udheheqesin tend te dashur.

 4. opo edhe baxhellen linda pa breke megjithe spirokalin,shahinin ,xhacken ,& kompanine e eksperteve te penisve te rilindjes te cosh tek opozita ke mbaruar ke vajtur ne .ith te sateme.

 5. O rame ku e ke amerikanin tani do tango ti sikur se rruje per lulin apo degjoje mut nanon hec perpara trim me flet hajde or kok qep hajde

 6. Edhe te vetem e nuk dilni dot nga natyra juaj mostra ?!Vidhni,presion,shantazh,blini,e turperoheni ne kete menyre dhe akoma nuk ikni….!Dje Shqiptaret ju kane vene rroten,u kane degjeneruar,fjale qe nuk u ben shume pershtypje pasi ju keni kohe qe jeni te tille !Do ikesh edvin,do ikesh !Dite jo te mira shoh per ty !

 7. E mor bablok KARIzmatik ne tango ti gruan e bene shume mire. Ke fitu si Pirro o palikari por djerset te shkonin curk, kjo tregon se po te vjen ngordhja. Urime me gisht ne by…. te ben shqiptaret, te fala palmerines

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu