• |
ide | kryesore

Rama: Një ndër shqetësimet e mija më të mëdha ka qenë kriminaliteti

Lajme, Të fundit

Në takimin me drejtues të policisë së shtetit ku kryeministri Rama shprehu mirënjohjen për menaxhimin e situatës gjatë kësaj periudhe, ai ndau shqetësimin që ka patur para datës 30 qershor në lidhje me kriminalitetin në vend.


“Dua t’ju rrëfej sot juve dhe publikut se një ndër shqetësimet e mia më të mëdha të gjithë periudhës së trazuar nga politika e rrugës, ka qenë impakti mbi kriminalitetin, stimulues për paligjshmërinë. Por me vjen mirë që me gjithë mbingarkesën e rendë, prej sulmeve vandale, si edhe po ashtu për të garantuar një fushatë zgjedhore, policia arriti të bëjë mirë edhe detyrat e saj të përditshme.


Shifrat e kriminalitetit janë mbajtur nën kontroll. Vjedhjet kanë rënë nga 8 në 5. Vjedhja e dhunshme ka rënë nga 45 në 55. Vjedhja e banesave të lokaleve po ashtu ka rënie po ashtu edhe në shpërthimin e eksplozivëve nëse nuk numërojnë molotovët efishekzjarret.  Bilanci është i kënaqshmëm, atmosfera politike në favor të krimit, nuk ka rritur të ndikojë më shumë falë jush.” u shpreh Rama.


14 Comments

 1. Hahaha ky eshte komplet kar. Nuk di se cfare eshte kriminsepse eshte rritur nga familje komuniste qe vetem vidhte dhe perfitonte duke e shitur si normalitet. Ska ka fare iden se cfare eshte krimi.

 2. KJO ESHTE NJE E VERTET TI E KE PASU PROBLEMIN ME TE MADHE KRIMINELET KRIMIN KORRUPSIONIN VETEM NE VATHEN TENDE TE DEPUTETEVE DHE MINISTRAVE ME GJITHE MBROJTJEN QE U KE BERE TE KANE DALE 20-25 KRIMINEL NE 6-VJET DHE DUKE I MBROJTUR SIKUR TE LIJE DRETESIN TE PUNONTE E PAVARUR DO TE KISHIN DALE JO ME PAK SE 200 DPUTET,MINISTRA DHE DREJTOR POR MR GJITHE MBESHTETJEN QE I KE DHEN KRIMIT PRAP 20-25 TE KANE DAL VRASES PERDHENUES HASHASH NGRENES,SHITES,RRITES ME AVION E SKAF ME MALIN E KAMJON SEPSE PUPLIKISHT U KE BE THIRRJE MBLIDHUNI TE GJITHE QELBESIRAT KETU RRETH ME DHE QELBENI MSHQIPERIN KREJT SE JU MBROJ UNE KETE THIRRJE E KE PUPLIKE……………
  A SE HARROVA PAS REFORMES NE DREJTESI NE POPULLI DO HAME ME LUGE FLORIRI ,,,,,,,,,

 3. Prandaj i more kriminelat nga rruga dhe i bere Kryetare Bashkie dhe Deputete ti,sepse ishte nje nder
  shqetesimet më te medha?Nje gje eshte qarte,me ardhjen e Edvin Escobar D’Rames ne pushttet,
  degjenerimi moral dhe peversiteti tek shqiptaret,eshte aq shume prezent si asnjehere me pare .

 4. Ketu te jap te drejte o pelle e gjate. Ta besojme te gjithe qe ke qene shume i shqetesuar per kriminalitetin. Kaq shume i shqetesuar ke qene sa e bere monument “Kriminalitetin” or bandit

 5. PO ME CFARE FYTYRE FLET TI PER KRIMINELE QE TI KETA KRIMINELE I BERE DEPUTETE, KRYETARE BASHKISH, DREJTORA ETJ ETJ. O QEN QE PO TE VJEN NGORDHJA TJETER HALL KE PASUR TI…KE DASHUR TE DEMOSTROJE SE UNE KAM POLICINE ME VETE DHE MUND TE VAZHDOJ TJU FUS NE BURG! NE BURG NE RASTIN ME TE MIRE PER TY DO VESH TI O KERME , SE POPULLI DO TE TERHEQE ZVARRE DHE DO TA SHTYPE KOKEN ME GURE DHE DO TA BEJE SHURREN TE KOKA! NUK I HARRON POPULLI BURGIMET, VARFERINE PERBUZJEN, KRIMINALITETIN, KANABIZMIN E SHQIPERISE.NGORDHJEN E KE SHUME TE AFERT O QEN I ZGJEBOSUR!

 6. Or i paftyre ,a e more vesh se kujt ia ka borxh Shkodra!!??
  Para disa ditesh bere pyetjen:”Kujt is pare borxh moj Shkoder…etj???
  E more pergjigjen 6,67%,jane vetem bithlepresit e PS-se e pa karakter ndihmes hajdutet e ty.
  Mos u duk ma n’Shkoder, nuk na pelqejne hipokritet alla albanistan me delet e tyre!!!

 7. zgjodhi si gjilperen ne kasht ter kriminelet qe nga doshi,frrok,ndok,prenga,sajmir tahiri,artur bushi,sadri abazi,rrahman rrahja,roshi,etj dhe ky po luftoka kriminelet.kriminelet e zgjodhen ramen zedhenes dhe tutor te tyre.ka thith kokain e kujton se esht miell.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *