• |
ide | kryesore

Mbledhja e kryesisë së PS/ Rama masakron Blendi Klosin

Arkiva, Kryesore

Një skenar që po qarkullonte prej disa ditësh pranë gazetarësh sdhe pronarësh të mediave, i vënë në në zbatim nga njerëzit e Erion Veliajt dhe këshilltari mediatik i kryeministrit, është bërë sot publik nga vetë Edi Rama, në mbledhjen e mbyllur të kryesisë së PS.


Target i tij ka qenë ministri i turizmit Blendi Klosi. Rama e ka bërë anëtarin e tij të kabinetit për ujë të ftohtë duke i treguar foto dhe video, ku Klosi është kapur nga policia politike e rilindjes, në flagrancë, duke pirë kafe me Fahri Balliun. “Edhe njeriu më i përulur nuk do të kishte dashur të ishte në vendin e klosit sot” i tha Lapsi.al, një burim nga mbledhja.


Kreu i PS qe sa më shumë kohë kalon, aq më tepër  e bunkerizon PS, i ka kërkuar llogari Blendi Klosit, se përse ai flirton me armiqtë e Partisë dhe me njerëzit që duan dëbimin e tij.

Natyrisht Rama e ka shfrytëzuar videon dhe fotot e kafes me Fahri Balliun për të dhënë mesazhe se të gjitha linjat e komunikimit të qeverisë me njerëzit e Metës dhe të Berishës tashmë janë prerë.

Por, një anëtar i kryesisë, që është në forumet e PS që në ditët e para, e komentoi këtë ngjarje për Lapsi.al si një revansh të sketit të rilindjes për të goditur këdo që i përket PS-së së vjetër.

Ndonëse ky version është pak i besueshëm, pasi Klosi ka qenë gjithnjë një besnik i kryetarit, versioni më i mundshëm i kësaj goditjeje të ashpër ndofta lidhet me luftën e klaneve brenda selisë mavi.

Duke e ditur se kur bëri ndryshimet e fundit në qeveri, Rama i la Blendi Klosit, Ogerta Manastirliut dhe Etilda Gjonit edhe gjashtë muaj kohë provë, kjo mund të interprtohet si një goditje pas shpine, në skadim të këtij afati, prej atyre që duan të vënë njerëzit e tyre në Ministrin e Turizmit.

Dhe fakti se klani i Veliajt, që është përpjekur ta infiltrojë vidion edhe në media, mund ta ketë çuar këtë spiunim të polisicë politike deri tek Rama. Dhe pastaj lideri që “mbretëron” mbi grupet e ka përdorur atë për të dhënë sinjalin se urat me tipa si Fahri Balliu, mesazherë të Metës dhe Berishës, janë prerë njëherë e mirë.

Dhe i gjithë rebeshi ka rënë mbi Blend Klosin e ngratë, në vend të të cilit, asnjë socialist nuk do kishte dashur të ishte sot.

©Lapsi.al

34 Comments

 1. I erdhi radha dhe Klosit. Klosi si ai cifuti qe thoshte ‘nuk e kane me mua nazistet’. Kur i erdhen ne dere, nuk kishte askend perreth ta ndihmonte. Edhe Klosi shkeli mbi gjithe garden e vjeter ne PS, i lepiu bythen Rames, harroi miq e kolege. Tani i erdhi atij radha. Askujt nuk i vjen keq per te. Askush nuk do i japi doren. Me keq e pesofte!

  1. Ky lapsaxhiu i lapsit vetem gazetar nuk mund te quhet. Lexojeni si fillon artikulli: “Një skenar që po qarkullonte prej disa ditësh pranë gazetarësh sdhe pronarësh të mediave…”
   Si nje analfabet shkruan.Sa per Klosin apo ndonjë rast te ngjashem me te nuk na thate ndonjë gjë te re. Brrylat jane bere te modes Brenda partise.Lulushja hoqi qafe gjysmen e kryesise se PD-se.

  2. E kemi parë të filmuar Tualet Ballën që të ulet jo vetëm duke pirë kafe në ambientet e Kuvendit por edhe të bëjë edhe pazare me “opozitarët armiq të Ramës” Gjuzi, Mrrizi apo Hajdari.
   Si nuk e paska sulmuar Rama Taon për këtë veprim “skandaloz” ?

 2. lajm per gomeret.

  Mjafton te lexosh qe … ”” i tha Lapsi.al, një burim i sigurte nga mbledhja. ””
  ”” një anëtar i kryesisë, që është në forumet e PS që në ditët e para, e komentoi këtë ngjarje për Lapsi.al ””

  Filloi Lapsi perrallat konspirative me Erjon Veliajn, Fugen ( qe sipas lapsit jane Sorrosiane) kundra antareve te PS.
  Artikull i qepur shume trashe nga lapsi.

  1. Fuga eshte militant dhe spiun i gjenerates se re… me certifikate. Pastaj te kuptosh ku qendron problemi me sorosin , do kishin djell 365 dite.

 3. Ej, po fahriu fuks i vjeter …. dihet ….. Ishte fahriu qe hyri te zyra e Priftit para se te hynte Iliri ma i miri … Dhe video pastaj u be sebepi 21 janaros. Ja pra qe fahriu eshte i vjeter ne zanot …

 4. Ndersa Sekti dhe Klani i Lulit pushoi nga puna nje fotograf te mjere vetem se u beri foto dy zonjave të po të njejtit Sekt. Keshtu që skeni fytyre per moral ju me “burimet e sigurta nga lumi Lanës”.

 5. N.q.s eshte e vertete, keq me vjen per Klosin, se nuk me eshte dukur person negativ! Inatin do e nxjerre diku kryebariu i stanit.

 6. blendi palluqja veshte prurja e fatos nanos .. eshte popull kot as te q.. as te leshon .. e kane mbajtur deri tani per qellimet e tyre se zbaton deri ne 1 urdhrat tani i bejne dalje o lapsi pse nuk i botoni komentet

 7. Po ky handikapat ka qene perhere, si muti mas kepuce i ka nejt te gjitheve ne PS, pa krijuar ne asnje moment nje stature te tijen. Gjithmone vemje, servil, i paafte totalisht, vetem per kompiutera ka qene deri diku i zoti. rrofte prejardhja prej kelyshi te kuq qe e ka mbajt si gozhda ne dru…… . Prandaj specie si puna e ketij jane lehtesisht te goditshem dhe te neperkembur nga kushdo brenda bordellos ridhjerje

 8. Blend Klosi nuk e meriton te jete minister dhe as deputet,shikoni sa votiuan ne Berat me dt.30 Qeshor 17%.Turp per te. Rrofte Berati dhe LSI ne Berat,largoheni Klosin nuk e meriton ky fenduc.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu