• |
ide | kryesore

Millie Bobby Brown, 15 vjeçarja më e pasur në kinematografi

Paparazzi, Slider

Ajo është vetëm 15 vjeçe por tashmë një miliardere, dhe flasim për aktoren Millie Bobby Brown, protagoniste e “Stranger Thins”, ku u shndërrua në një prej aktoreve më të paguara të serialeve.

Kjo edhe falë suksesit të personazhit të saj, Eleven, tek seriali “Stranger Things” që mbetet ndër më të vlerësuarit nga kritika dhe publiku.
Në dy sezonet e para, Millie u pagua- bashkë me aktorët e tjerë të vegjël- 30 mijë dollarë për episod. Para sezonit të tretë, kasti negocioi për të ngritur pagesat në jo pak por 250 mijë dollarë për episod, për secilin prej aktorëve.
Sezoni i tretë, i cili publikohet më në fund sot në Netflix, ka 8 episode dhe Millie Bobby Brown, në moshën 15-vjeçare, ka fituar jo pak por 2 milion dollarë për sezonin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu