• |
ide | kryesore

Vendimi i KE për vizat, reagon Rama: E vërteta doli fiks siç e thamë ne!

Lajme, Të fundit

Kryeminisitri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të Komisonit Evropian për rrëzimin e kërkesës së Holandës për rikthimin e regjimit të vizave me Shqipërinë.


Në një postim në llogarinë e tij personale në “Tëitter”, Rama shkruan se “e vërteta doli fiks siç ishte kur e thamë e shumëkush s’e besoi: Vizat nuk rikthehen sepse Shqipëria s’ka shkelur asnjë kriter”.


Postimi i Ramës

Ja dhe vizat s’u rikthyen siç predikuan e trumpetuan lajmësit e qametit që s’ndodhi! Komisioni Europian e refuzoi kërkesën e qeverisë holandeze dhe e vërteta doli fiks siç ishte kur e thamë e shumëkush s’e besoi: Vizat nuk rikthehen sepse Shqipëria s’ka shkelur asnjë kriter

Përmes këtij postimi, kreu i qeverisë “theu heshtjen”, pasi përkundër pritshëmrive, nuk reagoi ndaj deklaratave të forta të presidentit të Republikës, Ilir Meta, i cili në konferencën e djeshme me gazetarët, propozoi si rrugëdalje nga kriza politike mbajtjen e zgjedhjeve qendrore, vendore dhe për postin presidencial.

23 Comments

 1. FIKS SIC E SHKRUAJTA DHE UNE NE KOMENTET E LAJMIT (para 15 minutash) SE KE ANULON KERKESEN E HOLANDES, QE JU KURVA BOLSHEVIKE DO TA PARAQISNI SI ARRITJE TE QEVERISE KETE ANULIM KERKESE!

  1. Dil nga muti i Meros o i shkrete dhe vere ne pune trurin po pate se dyshoj qe ske,kur del Basha dhe quan fitore humbjen e te gjitha pushteteve pse te mos dali edhe Rama ta quaje fitore kete rast?!

 2. Eshte merite e tjeterkujt se per cfare ben ti nuk do kalojme Shkumbinin pa visa. Greket po levizin kurse ti si qen bulldok merresh me mitingje ose si ai me mullinjte e eres.
  Psokopat po merr vendin me qafe per mos permendur kombin Shqiperi Kosove… ik sa nuk eshte vone.

  1. Student,dukesh qe je nga studentet e kristalit,greket po levizin pikerisht per shkak te opozites dhe mezi presin te bjeri Rama nga pushteti,une jetoj ne Greqi dhe lajmet per nate trumbetojne rremuja dhe rrezimin e Rames pasi Greket nuk i harrojne nderet sidomos kur behet fjale per mijera kilometra det apo jo?!

 3. Ore Rama, njerzit sjane budallenj si militantet tuaj. Na thuaj pak monitorimi cfare eshte, hap para apo mbrapa. Parlamenti europian nuk e aprovoi kerkesen e holandes se behej precedent per te gjitha vendet e BE -se dhe Shengen. Na falen kesaj here se ishte rasti i pare qe ndermerej per nje shtet, keshtuqe mos na i quaj arritje, por turp per tu minitoruar.

 4. Kallam i gjate she deshtak. Mos I shit fitoret e tua si te pirros sikurse te jene fitore plebishitare me dominim te theksuar. Tu sot te gjithe te kane heqeur breket e ti kane vene mbi koke nprandaj behu modest dhe reflekto. Nuk na I hoqen tani por jemi nen shenjester. Nderkohe qe ti diktator muti doje
  qe ti hiqje per 50% te shqiptareve. Je I menderosur.

 5. O Bythqiri i Lindes! Po cfare ke thene ti o deshtak?! po pse jemi nen monitorim sipas teje o kafshe e ndyre?! o qelbesire ! ne tani duhet te diskutonim daten e anetarisimit ne BE nderkohe qe nuk kemi akoma nuk kemi date per celjen e negociatave dhe po monitorohet regjimi i vizave qe i hoqi Saliu qe para 9 vjetesh o kafshe!

 6. Po mire turp nuk ke o rama. Apo ku kane turp te kapurit thuaj, ata vetem mashtrojne per te shitur te keqen si te mire.. sapunin per djath

 7. O LOLO SHUME I KENAQUR QE MBETEN HEQJA E VIZAVE NE FUQI KY ESHT FESTE PER TY PO VIZAT I KA HEQ BASHA JO TI TI PERPAK I VEDOSE DHE TI MBURRESH PER VENDIMIN QE E KANE BERE PER POPULLIN SHQIPTAR JO PER TY BALLEN SPIROPALIN LLESHIN BOLLUKUN E TE 14-VJEV DHENDERR ATE OR GJINON…

 8. Rrofsh ta dime per nder. Bej edhe nje here votime se do marresh nje mut. Po me mire meru me ata qe do tu hiqje te drejten per te shkelur ne vendet e BE nese shkelnin ligjin per zgjedhjet se jane te gjithe anetare te rilindjes. Zbato ligjin qe vete e hartove dhe miratove se te deshtoi formula e intimidimit te shqiptareve qe te dhane nje shkelm bytheve. Idiot

 9. O te dhjefsha rracen tende,ne duam te antaresohemi ne BE.Ky nuk u vendosen vizat nga puna e mire e qeverise.
  Kur nuk ikin krejt shqiptaret te lejne te vetem si qen me Spiropalin,Pjerinin,Ulsiun,Qefaline,Paulinin,Rakipin,Lleshin,Ballen,Tomen,Rrahmanin a po dhe gjeniun qe 14vjeç ka bere politike hahaha

 10. Shpellare, kudo qe jeni rrenbeni Molotovet dhe Kallashnikovet!
  Shpallini lufte Europes dhe Amerikes!
  Le ta ta dine te te gjithe qe ju me ne krye Saliun na dhate vizat dhe ju na i kthen perseri ato.
  Poshte qyteterimi! Lavdi shpellat!

 11. Vazhdo mbaji ne ajer salihun ilirin lulune monen o ram dhe perpara se ti leshosh futi dhe nga nje te pallume si ne vitin 2011 dhe pastaj hidhi ne lafidhin e sharres

 12. Per Poshte qyteterimi, po pse o idiot te kritikosh qeverine dhe Kadriun e saj kualifikohesh si shpellar?Nuk e di nga cili fshat apo qytet vjen ti qe i njihke mire shpellat e shpellaret, por duket qe i paske fiksim. Kaq mbresa te paskan lene “shpellaret” sa nuk i heq nga goja. Ik e ha nai qofte dhe mos komento kodra mbas bregur o autik mavi

 13. O i pa emer Rama e ka lene vendin pa gj. Kishtetuese se i ka gati ti fale grekut me teper se komosioni i pare. Don qe mos i rrezohet. Ben lojra te pista ky mut.
  Ajo qe gezohen greket eshte vetem problemi i te drejtave dhe pronave te pakicave .

 14. OSBE-ODIHR,nuk do t’i njohe votimet e 30 qershorit,jo vetem se ishin ,ne kundershtim me dekretin e Presidentit,jo vetem se ne ato votime nuk morri pjesa opozita shqiptare,por edhe sepse ne fushaten elektorale,nuk pame asnje kandidat te merrte pjese,si orrganizatori i fushates ne zonen e tij,por te gjitha fushatat (pra ne te gjithe vendin )orrganizimi,u be vetem nga kryeministri,me autobuzet shetites ,shoqeruar me kamionet qe mbanin karriket ,per pasagjeret e autobuzeve,qe bridhnin nga nje qytet -ne tjetrin.(kush i ka paguar te gjitha keto?).Perfundimisht,na del se edhe ata 15 % qe kane marre pjese ne ato palo-votime,na kane votuar (pro-apo -jo),vetem kryeministrin.Urrrraaaaaaa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu