• |
ide | kryesore

Basha në takim me aleatët në PD

Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka thirrur në selinë blu për një mbledhje, aleatët e tij.

Ditën e djeshme Partia Demokratike dhe opozita vendosi rikthimin përmes protestave në shesh. Protesta e radhës kombëtare do të zhvillohet me 8 korrik në orën 20:00.

Në një komunikim me mediat, Basha tha se opozita nuk ka kthim pas, por do të luftojë deri në fund për garantimin dhe ruajtjen e demokracisë në Shqipëri.

Ai ftoi qytetarët që të hënën të gjithë të “derdhen” në shesh për të vijuar rezistencën kundër keqqeverisjes së kryeministri Edi Rama.

2 Comments

  1. O Lul sinqerisht. A e kupto sa koqe kari je? A e kupto qe vetem Fatmir Mediu e Eli Fara kane per te ardhur ne proteste?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu