• |
ide | kryesore

Nicki Minaj, koncert në Arabinë Saudite

Paparazzi, Slider

Arabia Saudite ka lajmëruar këtë të mërkurë se ylli i hip-hopit do të performojë së shpejti në mbretërinë konservative.


Organizatorët sauditë njoftuan se  Minaj do të jetë e ftuara kryesore në “Jeddah World Fest” që do të mbahet më 18 korrik. Koncerti, i cili në përputhje me ligjet saudite do jetë pa alkol dhe drogë, është i hapur për pjesmarrjen e moshës 16 vjeç e lart dhe do të zhvillohet në stadiumin “Abdullah Sports” në qytetin e Detit të Kuq.


Performanca të Minaj në një mbretëri konservative tingëllon e çuditshme dhe e papritur, duke qenë se reperja është e njohur për stilin e saj të ekstravagant e provokues dhe tekstet e saj shpesh janë të mbushura me  fraza blasfemike. Kujtojmë që grupet e krishtera kritikuan performancën e saj të çmimeve “Grammy 2012”, e cila përfshinte kërcimtarë të veshur si


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.