• |
ide | kryesore

Rama feston 55-vjetorin e lindjes, mesazh me thënien e Lincoln: S’kanë rëndësi vitet, por…

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama feston ditën e sotme 55-vjetorin e lindjes. Teksa falenderon pë urimet përmes një postimi ndjekësit e tij në “Facebook”, kreu i qeverisë ka publikuar bashkangjitur edhe një foto, ku shfaqet në njërin kënd në vitet e para të hyrjes në politikë dhe në këndin tjetër, në një nga konferencat e ditëve të sotme.

Lidhur me rastin, Rama kujton një shprehje të Presidentit të 16-të amerikan, Abraham Linkoln, që thotë se s’kanë rëndësi vitet e jetës, por jeta në vitet e tua.

Mesazhi i Ramës

Faleminderit pafund dhe ndjesë për pamundësinë që t’u përgjigjem një për një, urimeve tuaja të pafundme për 55 vitet e mia🙏

“Tekefundit s’kanë rëndësi vitet e jetës tënde. Ka rëndësi jeta në vitet e tua”, thoshte Presidenti Lincoln😊

 

 

19 Comments

 1. Ti jeten brenda viteve tuaja e ke konsumuar si askush, por e keqja eshte qe ke konsumuar dhe tonen. E pac te fundit, ne pushtet te pakten. Linkolni ka qene e pervuajtur ne pushtet si rallekush (ka vuajtur pjesen me te madhe te jetes nga depresioni), ndersa ti je nje derr i kenaqur, por i pangopur.

 2. Edhe 100 vite kryeministri me i mire i te gjitha kohrave dhe te uroj suksese ne misionin tend te veshtire per ndertimin e shtetit ligjor dhe kushtetues,vetem perpara z.Rama se ke popullin me vete,qente le te lehin,karvani shkon perpara!!!

  1. ke popull ka me vete ky kar 11% qe votuan dhe nga keta 3 % i kishin mbushur fletet e votimit me sharje?!
   pse na qenka “kulturuar” keto 2 ditet e fundit dhe spermend me Haxhiqamil etj etj?! apo ja ndjeu sumatricja lageshtine? ik futja me sufllaqe tani per komentin pro liderit global qe po i afron dita per ne burg!

  2. Shyqyr që popull si ti idiot nuk janë më shumë se 5%, shto dhe kaq nga PD dhe ju idiotët që adhuroni politikanë shyqyr zotit nuk jeni shumë.

   1. O kurva e sufllaqes po ki respekt per cfare ke shkruar me siper o qen i tredhur dylber mavi qe skeni fare tru e memorie nga vizat qe ju jep Fugçpumi! ti po i coje urime liderit global o idjot po zaten juve sju duhet truri keni 60 vjet qe se vini ne pune se per ju mendohet Partia bile edhe me ke, kur dhe ku ju qihet gruaja nga brigadieri dhe sekretari i partise dikur tani nga shefat dhe deputetet.ptuhh fare e keqe!

 3. Kllouni kerkon ta marrin per serioz! Dje,demagogu citoi shpreje nga Aristoteli,sot nga Abraham
  Lincoln!Dhe çfar ke bërë ti ne vitet e jetes tende o Gruaja e Bilalit,qe bëre dylberin vetem per
  nje foto me Obamen?O karagjoz qe shkon me benevreke ne selinë rozë,qe ke 30 vjet qe drogohesh,
  qe degjenerove rracen shqiptare duke stimuluar peversitetin dhe pabesine,qe ke deshtuar ne
  gjithshka,qe arrite te bëheshe Kryeminister me ndihmen e llumit te shoqerise,ti je armiku me
  i madh i te gjith kohrave,i Shtetit dhe kombit shqiptare.

 4. Populli – Pa Emêr!
  Ja cfare momstrash jeni ju komunistet, gjithmone pa emra, dhe gjithmone te fshehur pas “në emër të Popullit”!

  1. Kurse lideri i tyre suprem, (se global nuk eshte me se ja trodhen koqet bashke me Thaçin) fshihet pas fustanit te gruas se Bilalit

 5. Normal mer te ngordhte zaho. Ma ke bere jeten si hollywood ne mes te shqipetareve te vuajtur. Nuk ke lene gje pa vjedhur ti kor ropqir qe te ngeli emri i sales dhe metes ne goje. Nqs ata kane vjedhur ti ke 100 fishuar dhe mban si arritje, madje ke prokovuar fhe kriminelet, i ke bere me zyra dhe kollare. Zahon me acid dhe pasurine tende ne xhepat tona o ropqir.

 6. O Qelbesire. O Monsrter.

  O Koncesionar I ndyre.

  Sa borxh na ke futur.

  Hajdut I pamgopur.

  Qofshin vitet e tjera vite ku ti kthesh parate e garabitura te Koncesioneve.

 7. Kokaina ta marte shpirtin e te lirohet populli shqiptar te mar fryme lirshem po meri me vete edhe ata qe te shkruaj e fjal te mira se jan batarda si ti derrrrr

 8. Ishalla ditelindje e fundit qofte. Te qufte gomari o vemje bashe ne ca komentues qe te bmeshtesin. 🚽🤮🚽🤮🚽🍆🚽🍆🚽🚽🚽🚽🚽🤧

 9. Ke kjo foto ngja si Che Guevara. Po ndonje thenie te Fidel Kastros te kane gjet kerkuesit e oborrit se na hape barkun duke u perpjekur te besh filozofin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu