• |
ide | kryesore

“Problemet pas fitores…”, Rama i përgjigjet opozitës me thënien e Winston Churchill

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në mënyrë të tërthortë ndaj denoncimeve të opozitës për manipulim të votave nga komisionerët e Partisë Socialiste dhe rritjes me më shumë se 5 % të pjesëmarrjes në votimet për zgjedhjet vendore të 30 qershorit.

Në një postim të publikuar në llogarinë e tij zyrtare në “Facebook”, Rama ka zgjedhur të komentojë akuzat për votime farsë dhe të manipuluara, përmes citimit të një thënieje të shtetarit britanik Winston Churchill.


Problemet pas fitores janë më të kënaqshme se sa ato pas humbjes, por jo më pak të vështira.”- citon Rama.

Ndërkohë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vijon me çertifikimin e rezultatit të zgjedhjeve, duke miratuar tabelat përmbledhëse për bashkite e vendit dhe kryetarët e rinj.

 

28 Comments

 1. Degjova dhe Zaevin i sot, i cili po diskutonte per problemet e veshtira qe do i lindin nga fitorja e milionave eurove fonde nga BE.
  Shyqyr Zotit ty t’i kursyen problemet e veshtira, qe lindin nga keto fitoret globale, o ish-ashiku i Merkelit.

  1. Tamam. Nderkohe qe palloshi lexon Churchillin sipas Fuges per fitoret imagjinare, Zaevi numeron milionat e investimeve.

  2. Po Zaevi nuk ka opozite terroriste si kjo e jona qe ben te pamunduren qe te pengoje integrimin dhe normalitetin dhe si zgjidhje ka molotovin o neri rroçka…

   1. molotofi ik ne qnef se je ber me zi se kqz po i nderron emrat siq nderron bythqirsit herr e ven frrok,her ndok,rosh,dosh,avdylaj,ymer lala etj.nuk po ju dalin llogarot askund.opozita terroriste qenka e frroket,ruqi,baba taku partizan.u ta qift derri rus ter familjen.

 2. Paskan shume pune -Bibat dhe Patat -e KQZ-se nuk nxjerrin dot tabelat .Se nuk fshehin dot fletet e kutive qe jane hedhur me shumice neper -syndyqet-e votimit.

  1. Theniet e Marksit ia ka lene Sales se ai u rrit,u edukua dhe u brumos me veprat e Marksit dhe i zbatonte porosite e Marksit si sektetar partie dhe si doktor i koqeve te Enverit….

 3. Po mendoja sot sikur 500000 familje te kursenin veshet dhe syte nga ekranet e frangaj & co me 10000 lek te vjetra ne muaj. Bejne 5000000000 ose 4000000€ ne muaj. Ose 80 apartamente per mijra nevojtare qe sinqerisht jetojne kushte primitive. Sikur te kishte pak sy te hapur ky popull te shihte ato qe duhet te shoh. Dhe sandra mafishet & co do kishin 500000 persona me pak qe do hanin shthurjen e mediave dhe helmin me pikatore qe ne vete ja kerkojme cdo dite.

 4. Ik ore pirdhu.

  Fiitore te Trishtuar ke arritur.

  O cope e Qelbesires.

  Ti leme keto.

  Ke ndonje Koncesion ose ndonje PPP te ndyre per te bere me Oligarket?

  Na fute ne borxh dhe na trope o Qelbesire.

 5. NE sHQIPERI EDHE KUR KA VOTIME MONOPARTIAKE DHE PJESEMARRJE 15% * 1.35 DUHEN SE PAKU 2 JAVE QE TE DALI REZULTATI

 6. Me votimet e 30 qershorit i dha opozites fiks ate per te cilen po e akuzonte, fitoren ne tavoline. Megjithese ky nuk e ka problem te genjeje edhe veten e vet ne pasqyre, e di mire qe permasat e humbjes jane skandaloze. Ky jo vetem eshte fatkeqesi per Shqiperine, por edhe sjell fatkeqesi sepse koalicioni qe do e rrezojr do kete mbi 100 vende ne parlament dhe askujt nuk i intereson nje fitore e tille.

 7. Churchill te qifte robt e Aneten me Linden e Gregorin ne bythe. Fare e keqe e trishtueshme🚽🚽🚽🚽🚽 qenef socialisto rus

 8. Churchill te qifte robt e Aneten me Linden e Gregorin ne bythe. Fare e keqe e trishtueshme🚽🚽🚽🚽🚽 qenef socialisto rus 🤮🍆🤧

 9. Ky bajge ndyn çdo emer te njohur te politikes evropiane! Aq te madh e ka prasin, sa kerkon te barazohet me Churçill! Pasi na deklaroi qe ishte nxenes i Konices dhe Nolit ( eshte jashteqitja e tyre, ne fakt) tani ka filluar te shprehet me theniet e te tjereve! Nuk i kambetur gje vetem te na tregoje ate qe kane thene te tjeret sepse e di qe tani nuk e beson me askush dhe kacavirret tek te tjeret, sepse perveç rrenave ky doç nuk eshte i zoti te thote nje mendim te tijin me vlere. Diten kur do thote nje te vertete, do jete ajo dite qe do vdese!!!

 10. Nuk kemi nevoje per investime imperialiste ne kemi fituar 30 qershorin dhe po te jet nevoja bar do ham dhe nuk i nenshtrohemi Merkelit. Rrofte KARIzmatiku dhe usheheqesi jone global.

 11. Vicidoli e molotovi Pabuksi deri ne vdekje komunist e shpirt keq..Asgje ne jete nuk ben dot me shume se tja lepije te gjitha Rilindasve .Shko puno o i mjere..Ose shko bej analizat rilindase falas !!!!!! Se dukesh si kryetari yt .Shume keq

 12. O Cope Derr. O militant Rilindas.

  NUK rri dot pa Udheheqes o Derr.

  Po Saliu e ka fajin o Derr, edhe pas 6 vjetesh qe ky Qelbesira yt, Kryeminister, ben Tendera dhe Koncesione?????

  Me.mut e ke trurin?????

 13. Ky është si djalli , që për nevojat e veta, citon edhe Biblën. Është njeriu më hileqar që ka njohur ky vend dhe vetëm duke shkelur mbi çdo ligj, normë, parim, rregull dhe Kushtetutë gjen kënaqësinë të shkatrrojë çdo institucion, të pasurohet në mënyrë kriminale, duke bashkëpunuar me mafian. Ky po nderton ferrin për popullin e vet. Turp të citojë burra shteti si Çurçilli dhe të veprojë si Neroni. Sa larg ka shkuar dhe pse e kemi lejuar!?

 14. po ki din qelbi rama qerqilin .ky njef ter llojet e kokaines,heroines,kanabisit,olaqeve shizofrenuke.ketij ja shkruajn 400 bet fjalimet ose ja ngjisin ne tru.

 15. o Vicidoli, qe ske llogjike as sa nje roje vreshti, kam pershtypjen qe ti zihesh me leckat e tua dhe per kete fajin ta ka Saliu. Ate per gabimet qe beri nuk e votuan shqiptaret dhe i dhane shansin Dylberit tend te madherishem qe po na con nga fitorja ne fitore. Nuk mund te justifikohesh ti dhe kushdo autik tjeter mavi per ato qe kane ndodhur keto 6 vjet dhe qe po vazhdojne te ndodhin. Por po te them qe Saliu vertet ka mekatet e veta por eshte shume me lart se Kadriu jot.Leji komentet dhe Ik e merr rracionin e dhalles per sonte se po te mbyllet menca e po ngelesh thate

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu