• |
ide | kryesore

Basha reagon pas sulmit ndaj Fatos Lubonjës

Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas publikimit të lajmit se një ditë pas zgjedhjeve të 30 qershorit është sulmuar me gurë makina e gazetarit dhe analistit Fatos Lubonja.


“Dënoj me ashpërsi dhunën e drejtuar kundër intelektualit publik Fatos Lubonja. Kjo dhunë fizike vjen në klimën e dhunës psikologjike, gjuhës së urrejtjes dhe sulmeve të Edi Ramës kundër zërave kritikë dhe medias jashtë kontrollit të tij.


Është detyra jonë të mbrojmë dhe mbështesim zërat e lirë si Fatos Lubonja ndaj ju ftoj të gjithë të solidarizohemi me të dhe çdo media dhe zë kritik” – shkruan Basha në Facebook. ©LAPSI.al

12 Comments

 1. ridhjerjet kujtojn se jan ne vitin 1946.kafsh stalini linden krymba qenefi negjmije do te vdesin rama,ruqi,gjinushi,baba taku,xhafa,balla,belinda e beqir ballukut,iliri i hamit beqjes,etj.

  1. Ari kari koqevari e paska ndru llagapin.
   Fillun tu tall karet gjith komentuesit pranej. Prap duket kokra gomorit, i pashkolle qe rri tu pi caj me turqit ne gjermani.

 2. O llumi mere me vete ne llum kete arin,por mos harro dhe lulune,policia ka ndaluar burrin me te meta mendore qe I ka thyer xhamin makines se ljubos,ku I gjen parate ky ljubo qe ka blere kete makine ky dhe nuk punon,luluse I vjen gjynah per ljubon kamarieri sigurimit ne mbrojtje te neo marksistit ljubo,po dhe te cmendurit ke filluar ti paguash o lulu,o llumi I pd neser ne proteste se te qiva robt e shtepise po nuk erdhe,kuptove llumi

  1. Mesa duket këta krimbat e halesë së ish sigurimit enverist, punë quajnë vetëm kultivimin e trafikun e drogës.
   “Ku i ka gjetur paratë Lubonja që ka blerë makinë se ai nuk ka punuar kurrë” – pyet ky bajga.
   Po ku i ka gjetur paratë psikopati dy metrosh ore kungull se ai nuk ka punuar kurrë por veç llomotit e bën karagjozllëqe në publik ?
   Lubonja ka gati tre dekada që shquhet si një ndër publiçistët më të mirë të Shqipërisë e publiçistika e tij është botuar edhe në mediat e huaja.
   Një artikull publiçistik në mediat e mëdha, nga autorë të shquar si Lubonja, paguhet dhjetë herë më shumë sesa një javë punë e paga që të jep ti e shokve të tu ndonjë kapobandë për të kultivuar kanabisin
   Paga për ca fundërina si ju që ofendoni personalitete të kulturës e politikës shqiptare, nëse do të funksiononte drejtësia, duhej të ishte gjoba ose burgu.
   Fola edhe unë për një psikopat, por ama kam lexuar të publikuar në media dokumentin mjeksor që e cilëson të tillë e nuk e shpika nga mendja.
   Ti nuk je në gjëndje me këtë trurin tënd të tredhur të hedhësh poshtë edhe ato që shkruan “ari” e jo më që të vlerësosh Lubonjën.
   Cilido e ka të drejtë që të shfaq ndonjë mendim ndryshe me Lubonjën, e më ka rastisur edhe mua që të bëj ndonjë kritike ndaj ndonjë mendimi të tij që më është dukur subjektiv, por ama që të sulmohet ai vetëm se godet kriminalitetin e korrupsionin, këtë mund ta bëjnë vetëm kriminelët e banditët që ju djeg fjala e tij.
   Basha sipas teje paskej qenë “kamarier i sigurimit” e bile kujton se po e zhvlerëson duke e përqeshur me emrin “lulu”
   Mbi njëqind mijë shqiptarë dalin në rrugët e Shqipërisë dhe brohorasin për te.
   Nëse ta mban b… dil para tyre e fol me këtë gjuhë rrugaçi për te , pa të shohësh se si do të reagojnë me ty.

 3. ky eshte koqe fare denon nje te semure mendore, qe i prishi makinen lubos, ju legena qe shkateruat pronen publike me molotove edhe te sakte nga trute, cfare tu beshe?

  jeni VK aman

 4. Ky Agroni duket nga te shkruarit te komentit qe eshte -Gay-.Duket nga trute qe eshte Autik-,Duket nga mendimet qe eshte moter dhe grua qire.

 5. Zoti Basha, Lubonja nuk ka nevoje per mbrojtje se i gjujten makinen me gure, eshte ish i burgosur politik ai dhe e di realisht se çeshte dhuna, dhe ai qe ka perjetuar ferrin e diktatures komuniste nuk shqetesohet per guret te makina. Por te takon ty te artikulosh sakt bindjet e tua e menyren e veprimit natyrisht, neqofte se ke, kunder dhunes ekonomike, sociale, te qeverise Rama qe po i ben Shqiperise. Gjer me sot po ndigjojme lloqe analistash per kushtetutshmerine e veprimeve te opozites. Nuk na duhen lloqe por burreri!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu