• |
ide | kryesore

Shantazhi seksual me përgjimin e padëgjuar të Elisa Spiropalit

Arkiva, Kryesore

Që pas publikimit të skandaleve të BILD një persekutim i vërtetë mediatik po ushtrohet ndaj ministres Elisa Spiropali duke e lidhur emrin e saj me një audiopregjistrim me sfond seksual. Përfaqësues të lartë të opozitës, ish deputetë të PD dhe LSI, kanë hedhur, aty këtu, nëpër reagime publike aludime të rënda. Dikush i përmend se rilindasit nuk i kanë problem marëdhëniet jashtë martesore, dikush tjetër se duhet të shtrëngojë ushkurin e të mbathurave dhe një e tretë, se pasi Rama të bjerë në burg do ti ndërtohet një qeli e përbashkët në çift, ku përkrah tij do të jetë edhe Elisa.


Lexo më tej:


Shantazhi seksual/ Elisa Spiropali sulmon ata që flasin për përgjimet që do i prishin martesën

I pari që e hapi këtë lojë ishte deputeti Edi Paloka. Në një status që u botua nga të gjitha mediat pranë PD-së, ku thuhej se flala qe ose për Elisa Spiropalin ose për Blerina Gjylametin, ish deputeti shkroi: “Thuhet se në pergjimet e rradhës që do publikojë Bild, dalin nja dy heroina te punes socialiste, alias “rilindase”. Larg qofte të konfirmohen nga pergjimet qe pritet te publikoj “Bild”, informacionet qe kane qarkulluar ne Diber per aktivitetin e ketyre shoqeve te “rilindjes”…Megjithese keta sorosianet nuk e kane problem prishjen e familjeve…

Pak ditë pas kësaj insinuate anëtarja e Kryesisë së LSI, Elona Guri, ka bërë aludime edhe më të rënda. Guri që njihet si njeri shumë pranë Metës dhe Kryemadhit shkoi edhe me larg. Pasi përdori fjalën me kod “piruni” që Elisës ia thonë edhe të tjerë, ajo shkroi një status të rëndë me titullin, “Dy fjalë për Elisën”: E ke provuar dhimbjen e pirunit… do prapë një pirun nga shefi jot, shtrëngo ushkurin se llastikun të është këputur. Mos u hallakat shumë se je dhe grua e martuar…Ups ju te rilindjes se keni problem”.

Pra njësoj si në insinuatën e Palokës edhe te Guri flitet për grua të martuar dhe për prishje familjeje, që rilindësit apo sorosianët nuk e paskërkan problem.


Shnatazhi bëhet edhe më i madh kur pasi flitet për tradhti bashkëshortore aludohet edhe se me kë është kryer ajo. Krejt e papërshtatshme, e vënë në gojën e një vajze të re, Kejdi Mehmetaj, hamendësohet se pjesë e adulterit është Edi Rama, pra se raporti është disi më i ndryshëm nga ai mes Skënderbeut dhe Mamicës.

Fare pa droje Mehmetaj i shkruan një mesazh të pacipë ministres: “Elisa dogana.al, ujësjellësi.fr, përgjime.ge, miliona.euro!Kur shefi jot të bëhet gati për të shkuar pas hekurave, do i bëjmë presidentit një kërkesë të veçantë: të krijohen disa qeli miks (burra & gra), që ti shërbesh edhe aty me devotshmëri”.

Pra është e qartë se cfarë zhurme dhe thashethemnaje kërkojnë të përhapin eksponentët e opozitës: atë për një raport jashtë profesional mes Ramës dhe Spiropalit.

Dhe kjo e bën këtë metodë komunikimi të shëmtuar. Natyrisht, nëse kishin vërtet përgjime apo fakte për një lidhje jashtë martesore mes kreut të ekzekutivit dhe një prej vartëseve të tij më publike, ata ishin në të drejtën e tyre ta publikonin atë. Sepse kjo i kapërcen kufinjtë e një vuajerizmi meskin dhe është një aferë me interes publik.

Por nëse kjo ekzistonte, denoncimi duhej bërë në mënyrë serioze dhe më përgjegjësi. Kurse forma e shantazhit, me copra fjalësh dhe thashethemesh, me insinuata pa fakte, me kërcënime të koduara, më shumë sesa përdhos shtratin bashkëshortor të Elisës, dërrmon kauzën e opozitës që hiqet sikur flet në emër të zbardhjes të së vërtetave.

©Lapsi.al

41 Comments

 1. Analize korrekte!
  Por kur aktoret e Portokallise Pergjimore, dmth ridhjeresit, kane tejkaluar cdo kulm, nuk pritet ndeshje skerme nga pala e opozites.
  Po luajte me balte, balte surratit do te hash

  1. Mendoja qe s’ka mashkull qe ti hedhe peshtymen Spiropalit , sa e shemtuar eshte, por ja qe doli nje bastard si Edi !
   Keshtu u bene cifti me i peshtire ne bote dhe nje cift qe askush nuk ja kalon per BASTARD.
   Te shpifur!🤮🤮🤮

 2. Ju te lapsit e bete me keq se opozita. I bete jehone te gjithe thashethemeve gjoja per t’i demaskuar ata qe i bene, kur ne fakt j’u vlen per klikime dhe per te tallur trapin me Elisen, qe e keni posacersisht per zemer. Edhe ai qe nuk i kishte pare te gjitha keto thashethemet, fale jush i pa te gjitha.

 3. Sa here permendet fjala soros ju te lapsit e keni gjithmonë nga një kritike gjasme per gjuhën e perdorur… Nuk e kuptoj pse keni komplekse nese financoheni dhe ju nga fondacioni soros ta mbroni hapur dhe jo me sponde. Ju jeni të shqetesuar se keta sulmojne me kod Elisen, apo sepse i thone ju sorosianet nuk e keni problem edhe pse jeni të martuar?

  1. S’ke turp o Andi qe bie ne kete nivel, megjithe ato debilet e LSI qe s’kane asnje filter. Edhe keto na duheshin tani, per te shtyre veren

 4. “t’ju them une sekretin se bubi kacurrel ka ditelindjen??
  kurre!”

  hahahahha

  megjithate, kta nuk rane as per astirin, as per dakon, as per kanabisin, as per tahirin, as per xhafajn, as per 16 pergjimet direkte te Build…
  sepse kta se rruajn [email protected]
  nuk do xhaxhi soros, qe e di ku eshte shqipria,
  dhe xhaxhi trump, qe nuk e di qe ekziston shqipria

 5. Bushat, pse cfare problemi ka nese ESHTE I PUBLIKUAR APO I PAPUNLIKUAR SKANDALI?!?!?!
  Keta monstra, edhe pasi u dalin pergjimet ne shesh, thone” DO E RIBEJA!”

 6. 😯Pune qelbesirash, ripjedhesish, ridhjeresish, spiropalesh, spirokakesh, rilindasish, riqiresish, dhe kurvash qe qihen me kallam deshtaket😂🤣🤣

 7. Po koha e shpellave!?
  KOMUNITETI(komunistiteti)PRIMITIV…aah????!!!!
  Rrofte Nadija, qe e tund bukur dybekun!!!
  Edhe Soros&Co e mbeshtesin!!!
  Popull pa shtylle korrizore, popullllllll
  PLASTELINE( m..)qe merr formen e shojeve kur e shkelin…..!
  ALBAQENISTAN!

 8. Edhe po ka ndodhur nuk eshte ndonje cudi e madhe. Ne ate vend marredhenie te tilla ka ne te gjitha partite keshtu qe mos te shaje mutin kaken

 9. ti publikojne dhe ta heqin nga puna, keshtu ja futen dhe Ylli Pangos, pse me kete duhet te jete ndryshe valle, apo se eshte me partine socialiste, ose ndryshe me komunistat qe kujotjne se cfare u vodh ne kohes e diktatures u perket ktyre, perfshire dhe pronat. jo re jo ne te semes te shkoje kjo bucja

 10. o kurvat e laps bythes pse nuk e keni botuar komentin apo ju digjte brima anale e shpartalluar qe ska kirurg tua qepe.Yt llapaqen te paguar e zhytur ne fekale

 11. hahahaha paloka qe u kerkoi shokeve tek netet e bardha qe ti gjenin dhe atij ndonje cope picke per eglendisja dhe ata horrat i sollen ish te fejuaren e tij

 12. Elises e fluturuan nga dogana se nji “buznesmen” i coi ca milion euro ne zyre dhe e filmuan, i numroi e “shkreta” gjith pasditen deri sa mori nje telefonate ne darke duke i thene ti conte “diku tjeter” se sishin per ate.. tallen bythen dhe e kane ne video.

 13. Shiko si bejne lulkuqet e rames sikur sdinin gje spiropali ka Kohe që i cone buke partizaneve por shikoni grat se mos ju dalin Ne male se komandanti vdes per grate e shokve

 14. nese qirjet e Rames me njeren apo tjetren jane kauze e opozites, vajmedet o Zot ne dur te kujt ka rene mbrojtja e shqiptareve. Pastaj do dali marrdhenia homoseksuale e Lulit me Gaz Bardhin dhe mori tatepjeten Shqiperia

 15. Andi luli femijte i ka ber vete por rama sipas meros shokut te rames te parit si njifet atesia te dytit dihet per shkak te pleqeris eka be me gjlpana tani ti ku hune ke i pari apo ke i dyti ndaje mendjen

 16. Po Grida me salianjin ne Kuvend,po salihu me Aiden e tritanit,po iliri me elonen,po basha me esmeralden e tvsh,po paloka me edi petrelen,po mona me tan leprin,po Grida me santon doni me o shpellare,lerini njerzit te bejne cfare duan me jeten e vet,ashtu si beni ju me tuajen,o moralistat e pd se shpelare nga trute

 17. Të quash opozitë Lulin, Metën, Berishën, Kryetrashin… etj. etj do të thotë të fyesh opozitën. Prandaj opozita e vërtetë duhet të distancohet së paku. Këta janë ca individë të përdalë karakterialisht, të cilët po mundohen të shpëtojnë me të gjitha mënyrat e metodat. Por e kanë të kotë. Hajduti dhe kurvat nuk mund të bëjnë moral me hajdutërira dhe kurvërira! Luli jo vetëm është hajdut, por edhe pak kurvë i pëlqen të jetë!

  1. Shkodran nga Tepelena! Tjeter here zgjidh ndonje “nick” tjeter dhe mos u ngaterro kot me Shkodren. Sa per kurvat, pyeti pak shoqet e organizates baze te partise qe e kane per nder te shkerdhehen me sekretarin.

 18. bushat ani shko lidhu tu ushkurin,penin,leshin,kerpeshin etj RIDHJERSVE nuk te ndal kush,ne keto momente rames i duhen edhe me shum bythlepires,pall lepires,thithes etj,mund ti qon ter familjen ju ngre ne pozit balla e spiropalla.

 19. Kjo pra eshte opozita qe na ofrohet si alternative per drejtimin e vendit.

  Rama ka per ta bere mullar e keta bastarde aty si langaraqe do rrine duke u jargavitur per pushtet sepse jane detaje si keto e pacavuret e tyre kur kane qene ne pushtet qe bejne qe elektorati gri t’i perbuzi e te mos t’ja japi asnjehere voten.

 20. Keta Jan te pjellet e komunisteve (djallit) nuk e kan per gje imoralitetin . Shikoni se cfar kryeministri kemi sa ariti deriva atje sa te akuzoje te jatin per imoralitet . Ky eshte imoral ,mer gruan e shokut (Linden)dhe i jep Cucit gruan e tije te par

 21. O socialista varikarsa, qe merreni me llafe jo po ky me kte dhe ai me ate o llapaqen parazita qe na beni si detajista, kur te shporret kjo kurva dhe mbi te gjitha te ktheje mbrapsht cdo qindarke qe ka vjedhur atehere mund te vazhdoni te flisni, deri atehere vazhdoni futjani pordhes kot me pseudo llogjik prej tyryfylash ( si rama, po atij i falet se eshte me kartel ), tipik militant partie.partizant e komunizmit akoma ne gen e keni diktaturen.

 22. Doni prap salihu me aiden sekretare ne presidence,luli me esmeralden e tvsh,Grida me salianjin ne Kuvend seks,Grida me santon,mona me tan leprin,iliri me elonen sekretare,salihu me Griden zv min e integrimit

 23. Nuk ishte “thashethemnajë” përceptimi që me zgjedhjet “surprizë” në Dibër, që partia socialiste , me nder me thënë, me brekët e grisura të Xhelilit fitoi 4 mijë vota më shumë.. Përceptimi ishte se partia socialiste në Dibër bëri “provën gjenerale” të vënies në punë për zgjedhje, të milionave euro që sapo kishin hyrë në Shqipëria nga trafiku i kanabisit, për të kryer komedinë e madhe zgjedhore të 2017-s, me duartë “akullore” të Gjushëve në gjithë Shqipërinë.
  Ishte thashethemnajë apo një perceptim real, masakrimi i zgjedhjeve, këtë e përcaktuan vetëm publikimet e dosjeve përgjimeve të prokurorisë shqiptare, në VOA e në Bild.
  U panë në fillim me skepticizëm edhe protestat e banorëve të Astirit apo komunitetit të artistëve të skenës për prishjen e Teatrit kombëtar.
  Por kur dolën skandalet e abuzimit me tenderat , si për Unazën ashu edhe Teatrin
  Dukej kjartazi që nisja e reformës në drejtësi që në hapat e para “me mbështetje ndërkombëtare sorosiane”, binte erë si një “ramaformë” që u kundërshtua jo vetëm nga opozita e PD, por edhe nga kryetari i kuvendit e partia aleate në qeverisje LSI, e u ra dakord të bëheshin ndryshimet kushtetuese e të miratoheshin me konsensus të plotë, vetëm kur u bënë ndryshimet e kërkuara nga opozita e vrejtjet e Komisionit të Venecias.Por shmangja nga ajo marveshje, filloi që me ligjet e miratuara vetm nga socialistët që devijuan nga kushtetuta e miratuar, e që u kurrorëzuan “me sukses” me emrimin e prokurores së “përkohëshme”, mikeshës së shokut Ullusi.
  Produkti i reformës degjenroi në shkatërimin e plotë të gjitha institucioneve të larta të drejtësisë, e marjen e komandës së drejtësisë vetëm nga Edi Rama.
  Për të ardhur në fund me “thashethemnajën” për Spiropalin që edhe unë e quaj si të dyshimtë
  Që Eliza ka rënë në sy në paraqitjet e saj publike se është e gatëshme ti nxjerrë sytë si një mace e egër, cilitdo që kritikon Ramën, kjo nuk do të thotë se ……..
  Është një fenomen që ndodh me shumë femra në botë që mrekullohen pas princit të tyre të ëndrave rinore.
  Goxha kryeministër rreth dy metra i gjatë.
  Artist .
  I afërt me gjuhën e vulgut sa arogant aq edhe harbut.
  A nuk e patë me sa kënaqësi gjithë ato vajza freshiste i bënin fresk e hije nga vapa, gjatë fjalimeve të tij të çuditëshme elektorale për partinë e p… Ups ripjelljen e saj që do të dilte e vetëm në votime ?
  E çfarë bëri Eliza e gjorë që nga hiçi na u bë si në botën e çudirave, shefja e doganave të Shqipërisë e tani ndërlidhësja Nr.1 e mbretit me parlamentin , me popullin e me mediat ?

 24. o elisa qihu sa te duash madje shko shkerdheu mos le tyt tanku pa ja heq kromin, por duhet te kuptosh dicka ti dhe socialistat e komunizmit skipetar, sic mbajten pergjegjesi te tjeret per te njejtat skandale ashtu do mbash dhe ti. nuk te thote gje njeri cfare ben lafsha jote, ate ska budalla qe se ka marr vesh si ke bere hajer.

 25. E ci kini keto budallalleqe qe shkruani ore njerez , po doni te denigroni Edi Ramen hajt tu jap edhe une nje dore po qe ta akuzosh per seksist eshte njesoj si te thuash pashe peshkun duke kenduar , po Edi mavria edhe tre femijet qe i ka (ne fakt dy) nje ja ka dhuruar Nashua , nje babai dhe nje e ka bere me invitro e si mund ta akuzosh kete njeri per orgji rilindase , jane te tjere ata qe i bejne keto gjere se ky per keto te ha ate qe nuk thuhet

 26. Me te tille skenare jane bere edhe filma , u uroj rilindaseve Spiropali , Gjylameti , Xhacka , Manastirliu suksese ne jete

 27. erisa e salarionit nga tepelena e ka lejen me pashe nga partia e rikurvave dhe salarioni .yp xhixhi se salarioni ashtu si dhe udheheqesi ka mbaruar nga kokaina .si partia e nafijeve e kane per nder hapjen e shaleve.

 28. sa varikarin, media kazan e nevojtore fare. Po ca na plasi kari ne se me ke qihet eliza apo ed rama. hajde varikarsa hajde. po pse nuk qihej duma me salianjin? e ca pastaj. ca i ndohdi shtetit nga kjo gje. mjeran komplet, jeni ber si saleh vrimacelsi.

 29. Me erdhi shume keq qe kali pullali i Sadije Berishes (ish gruas se Zen Berishes,nena e dy femijeve,) i ishte thyer kemba e majte mbrapa dhe Komiteti i mbrojtjes se kafsheve qe kryesohet nga V.Ademi nuk kishte marre asnje mase mbrojtjeje se kesaj kafshe te gjore.Thuhet se Shkullaku si specialist i akademise se fshatit po perpiqet qe tja ngjisi me allci tavani ose me balte kallamishtesh,kemben e kalit te thyer nga Armina gjate strevitjes .Shkullaku me kete rast do te dali ne TV dhe do beje nje debat pse java nuk ka 8 dite(i duhet 1 dite me shume per aresye pagese ) me Fevzo dollarin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu