• |
ide | kryesore

“Euronews”: Opozita shqiptare rikthehet në rrugë

Lajme, Të fundit

Rrjeti më i madh televiziv në Europë, “Euronews” ka shkruar për situatën politike në Shqipëri. Media e rëndësishme europiane nënvizon se mbështetësit e opozitës janë kthyer sërish në rrugë.

Protestues të shumtë opozitarë janë mbledhur përpara Kryeministrisë, duke protestuar kundër Ramës, duke akuzuar këtë të fundit për korrupsion dhe lidhje me krimin e organizuar. Tubimi i së hënës u thirr nga Partia Demokratike, e qendrës së djathtë, e cila bojkotoi zgjedhjet bashkiake të 30 qershorit, të fituara kryesisht nga socialistët në pushtet.


“Zgjedhjet e 30 qershorit ishin një referendum kundër të keqes. Shqiptarët e dhanë verdiktin. Ata duan që të largohet Edi Rama dhe shpura e tij”, tha Lulzim Basha, lider i PD.

Presidenti i Republikës Ilir Meta hyri në konflikt politik me kryeministrin Rama, pasi u përpoq të anulonte rezultatet e zgjedhjeve dhe bëri thirrje për zgjedhje të përgjithshme të parakohshme. Në hakmarrje, Parlamenti votoi për të ngritur një komision hetimor për të provuar të rrëzojë presidentin.

Rama akuzon presidentin Ilir Meta se ka shkelur Kushtetutën. Kryeministri po nxit që Bashkimi Evropian të fillojë negociatat e pranimit me vendin e tij dhe shpreson për një përgjigje pozitive këtë vjeshtë.

2 Comments

 1. Kjo është një dëshmi e leximit nga të gjithë, unë jam këtu për të lejuar të gjithë botën të dijë për një njeri që shpëtoi marrëdhënien time dhe ky njeri i madh quhet Dr. IZOYA. Në të vërtetë ai bëri një punë të madhe për mua duke e kthyer ish-dashurën time që më lanë dhe premtoi se kurrë më nuk do të kthehej përsëri tek unë. Me këtë, kam arritur të kuptoj se dhënia e detajeve të Dr. IZOYA për botën do të bëjë shumë të mira për ata që kanë shkatërruar shtëpi apo marrëdhënie për të që t’ju ndihmojë të rregulloni atë marrëdhënie të thyeshme ose martesën tuaj. Mund ta arrini tek adresa e tij e postës elektronike: [email protected]. Merrni kontakt me të dhe shikoni se si problemi juaj do të zgjidhet brenda 24 orëve. Ai gjithashtu specializohet në çështjet e mëposhtme …
  (1) Ju doni ish tuaj prapa.
  (2) Dua të promovohesh në zyrën tënde.
  (3) Doni që burrat / gratë t’ju ndjekin.
  (4) Ju dëshironi një fëmijë.
  (5) Ju jeni sipërmarrës dhe dëshironi të fitoni kontrata
  (6) Dëshironi që burri juaj të jetë i juaji përgjithmonë
  (7) Ju keni nevojë për ndihmë shpirtërore..
  (8) Ju keni qenë të scammed dhe doni të shërohen paratë e humbur.
  (9) Ndaloni divorcin
  (10) Thirrja e riteve të parave
  (11) Fito zgjedhjet

  1. Hahahahahahaha paska hap filial indiani që shkep grun e Gjiknurit ? Hahahaha, po hik merr ndonje kurve çoje tek hotel plaza siç ka dalë ne modë tani.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu