• |
ide | kryesore

Meta në Samitin e Bosnjes: Shpresoj të hapen negociatat për Shqipërinë në tetor

Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta ka postuar foto nga Samiti Rajonal që po mbahet në Bosnjë.

Meta vlerëson se integrimi i Ballkanit Perëndimor është parësor për BE dhe shprehet se shpreson që kjo e fundit të vendosë në tetor për të hapur negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë.

Postimi i Ilir Metës:

Përparimi i të gjitha vendeve të Ballkanit Perëndimor në procesin integrues për në Bashkimin Europian🇪🇺 është thelbësor.

Mbetemi të përkushtuar dhe me shpresë se Këshilli i BE-së do të vendosë në tetor për të hapur negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë🇦🇱 dhe me Maqedoninë e Veriut🇲🇰 fqinje.

I jemi mirënjohës vizionit të Kancelares Angela Merkel, që u përsërit edhe në Samitin e fundit të Poznanit, se dhënia e mundësisë vendeve të Ballkanit për t’i bashkëngjitur BE-së është në interesin strategjik të bllokut komunitar europian.

2 Comments

  1. po ky kari si perfaqsues i kujt shkoi aty? shpieria u solidarizua me kosoven, pasi nuk u ftua kosova, bojkotoi dhe shqiperia, ky kari aty si idiot. vec per te ber nje foto like floririt si ha kari as per atdhe as per komb e as per gje. permend edhe avni rustem e mit sokol ky blasfem, ky horr, hajdut me ze e me figur.

  2. Perse ke shkuar o burr (ose me mire oj grua) kur shqipria dhe kosova kan refuzuar… duket se ke munges te dinitetit, moralit, etikes, mos te flasim fare per patriotizem e nacionalizem… pse nk ke mbajtur anen e vellezerve te tu/vendit tend ??? mesa duket turpi nk ka fund….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu