• |
ide | kryesore

Tentan të fusnin drogë me dron në burgun e Shënkollit, Gjykata cakton masën e sigurisë për 3 të rinjtë

Lajme, Të fundit

Gjykata e Lezhës ka caktuar masën e sigurisë ndaj tre të rinjve që tentuan të fusnin drogë përmes dronit në burgun e Shënkollit.

Në burg do të mbeten Mentadent Veinca dhe Xhefri Lumaj, ndërsa ndaj Xhulio Kolës, iu dha masa e sigurisë “arrest shtëpie”.

Të rinjtë u arrestuan të dielën, si rezultat i një operacioni të Policisë së Shtetit në bashkëpunim me Policinë e Burgjeve, që zbuluan tentativën për futjen në ambientet e burgut të 7 pakove me lëndëve narkotike dhe tre telefona celularë me anë të dronit.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu