• |
ide | kryesore

Basha: Në 30 qershor Rama kishte planifikuar gjakderdhje

Lajme, Të fundit

Pas Fierit dhe Mallakastrës, kryetari i PD-së, Lulzim Basha u takua me strukturat e degës së Lushnjës. Në takim, Basha vuri theksin te dhuna e Rilindjes ndaj punonjësve të administratës për të dalë me detyrim në 30 qershor.


“Detyroi me dhunë dhe presion me bukën e gojës mijëra punonjës administrate dhe mori atë që meritonte prej tyre. Vetëm në Lushnjë nxori në votime me dhunë rreth 1700 mësues. Refuzim dhe mesazh të qartë që duhet të largohet. Dhe do largohet për të çliruar edhe punonjësit publikë nga presioni me bukën e gojës”, – tha Basha.


Basha theksoi se tashmë 85% e shqiptarëve kërkojnë ndryshimin e madh që nis me largimin e Edi Ramës.

“85% e qytetareve treguan që e refuzojnë regjimin e Edi Ramës dhe se duan ndryshimin. Ata duan jo thjeshtë të iki një parti dhe të vijë një tjetër. Nuk jemi në betejë për karriget tona, por për të mbrojtur interesin publik, për ndryshimin rrënjësor të sistemit, që e keqja që solli Edi Rama, të mos përsëritet më kurrë”, – tha Basha.

Basha theksoi se ne 30 qershor Edi Rama kishte një skenar për gjakderdhje mes shqiptarëve.

“Përgjshmëria jonë provon edhe njëherë se jemi ndryshe nga Edi Rama. Ai për pushtet është i gatshëm të sakrifikojë gjithçka, edhe jetën e shqiptarëve. Ndërkohë që për ne demokratët kjo është e papranueshme” – tha Basha.

17 Comments

 1. Hahahahaha, hahahahahaha, hahahahahaha. Si thote; “Rama kishte planifikuar gjakderdhje.”
  Hahahahaha, ti kishe planifikuar gjakderdhje por kur t’a mblodhen veren e sumes perndimi e drodhe. Nuk ka pasur asnjehere Shqiperia lider me hipokrit se ty. Prandaj dhe po e mer ne qafe PD.
  Pastaj ku i gjete 85% te shqiptareve pro PD ne shpellat e Vicidolit!!?

 2. hahahahah ca rrote.
  deshe ti te beje gjullurdi
  me ca cecen bathorje
  po
  amerika te tha ciu mos ta degjoj zerin. lepurush. varikars

   1. o shpellar fisqir e hengre suflakun e zenit o moterqir i ndyr se ju jeni njesoj. me thua mua merr rrogen ti o pabuks kokpalar po un ta shkerdhej me ca te permban pragu fisit o i degjeneruar qe mezi po pret te te shkerdhej gjith femrat e fisit, se prandaj shan qe te te shajn mbrapsh. e ke ber gopin e femrave shpell shpellaresh per nje suflake ne dit o bythpambuk, o kok molotof te qifshin afrikanet gjith listen e dasmes.

 3. Me palaço burre se ky Luli nuk ka!
  „Nuk luftojme per karriget “- thote, „luftojme per ndryshimon rrenjesor te sistemit dhe te keqes qe solli Rama“.
  Po ky sistem ka 30 vjet o legen dhe kte sistem e keni ngritur ju te paret dhe e vazhduan te tjeret .
  E keqja ka 30 vjet qe ka rene si flame ne Shqiperi o i paftyre qe nuk luftoke per karrige por per popullin.
  Flet sikur 2 milion shqiptare te jene deficiente e nuk arrijne te kuptojne genjeshtrat e tua te trasha.
  Qerrohu ti me gjithe halen Pd si dhe dy halet e tjera Ps, Lsi se kte sistem qe ti e shan ju e niset dhe e konsoliduat ne 30 vjet.
  Kush ju ndjek ju te treja partite jane te gjithe kurva qe i pelqen bythqirja , me burra me gra…. ptuuu fare e keqe!

 4. Shikoni cakejt e cecenve si sulen duke mbrojtur lulune per karlliqet qe thote,e para thirrjet ti nxjerrim nga zyra,ti thyejm xhamat,ti djegim gomat I ka bere ky lulu o cecenet e salihut,e dyta ky deklaronte nuk do kete zgjedhje,por amerikani e trodhi dhe ky tani vjen verdalle si pordhat e salihut neper bizhame,cecene lulu do qendroje ne pd,rama do I jape nje dore dhe kete radhe,se me lulune tall koqet ai,ashtu si dhe me ju o cecene e shpellaret e salihut

 5. Heeeee ???? Rama donte gjakderdhej dhe une doja ta ndaloja me bomba molotov dhe duke djegur shkolla !!!!

  Eh moj shqiperi.. vetem ketu ne kete vend lexoj qe dikush djeg, shkaterron, deklaron per varje ne litar, per futje ne vrime miu , per marrje zvarre ….. vetem e vetem per te SHPETUAR POPULLIN NGA GJAKDERDHJA.

  Te jete kaq i trashe ky lulushi apo ben vete ?

 6. bobo sa rend ky. ky akuzon tjetrin me ato qe ben vet. u be karagjoz fare, edhe te vetet e kan kuptuar qe eshte kokra mashtrusit.

 7. Rama donte gjakderdhje e jo Lulushi bythpambuku,kete e tregojne edhe fjalimet e te dyve para 30 qershorit ku Rama thoshte eshte e thjeshte,Berisha ti thote Lulit shpejt ne shpi e mos dil ate dite kurse Mona te lere kafen turke deri ne 30 qershor dhe nuk ka dhune dhe ne fakt keshtu u be,kurse fjalimet e Bashes:koha e fjaleve ka mbaruar,nuk e ndalim dot zemerimin e popullit,nuk do lejojme zgjedhje me 30 qershor,do ndeshemi trup me trup ne çdo qender votimi dhe do ti ndalojme zgjedhjet me çdo mjet etj.etj.etj.He pra kush donte dhune?!?!

 8. gjakderdhja ishte ne interes tend jo te Rames. I fryve njerezit per hic gje, u mbars mali e polli nje mi dhe tani si shkerdhat po u hedh hi syve duke then ne menyre indirekte: u genjeva te gjitheve, mos me besoni me, si muhabeti i cadres dhe shum muhabete te tjera. ke then nja 100 here Rama mori fund, po sipas evidences duket sikur drejt fundit je ti o trendafil me flet.

 9. o lulush o rrot kari ca i kujton ti shqiptaret dele? leshoje partin se e shkaterrove. jan edhe ca kamikaz te paguar qe te mbrojn edhe neper komente. edhe ata jan bashkefajtor ne shkaterrimin e PD sepse si kamikaz qe jan nuk ven arsyen ne pun po vetem lehin sa i versul ti. nuk mbrohet nje deshtak. ne vend qe te kerkohet fitorja ne tavolin per deshtakun, mund te ndrohet deshtaku me nje fitus dhe fitorja vjen vet se njerezit i besojn fitusit e jo deshtakut.

 10. Popull pis. Luli ju shpetoi jeten shmangu gjakrrjedhjen juve ju dhimbset ajo mut vote……. rradhes tjeter luli behu i keq, mos e shmang gjakrrjedhjen

 11. Kam pershtypjen se keta nuk e kane lexuar mire 30 qershorin. Por ndoshta ne zgjedhjet e ardhshme e lexojne. Te gjithe. Tani le te bejne akoma zullum dhe blablabla cun si une ne bote nuk ka. Secili per hesap te vet…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu