• |
ide | kryesore

Sherri LIVE/ Lefter Maliqi përplaset me Eni Vasilin: Ta gëzosh detyrën që të ka dhënë Rama

Lajme, Të fundit

Deputeti Lefter Maliqi që ka hyrë së fundi në parlament është përplasur ashpër jo vetëm me të ftuarit, por edhe me vetë drejtuesen e emisionit “Open” gazetaren Eni Vasili. Maliqi ishte vënë në një studio tjetër për të ndërhyrë herë pas here dhe mesa duket kjo nuk i ka pëlqyer pasi e shprehu që në fillim.


“Më keni vënë këtu, por besoj se ka ardhur koha që të isha aty në studio” – tha deputeti që hyri në parlament nga lista e PD-së. Gazetarja Eni Vasili e pyeti Maliqin se a do ta mbajë premtimin se do të jepte dorëheqjen nëse zhvilloheshin zgjedhjet e 30 qershorit.


Deputeti tha se nuk largohet pasi ishte dekreti Metës për anulimin e zgjedhjeve që e shmangu konfliktin civil dhe jo vendimi i mazhorancës. Maliqit nuk i ka pëlqyer këmbëngulja e drejtuesit të emisionit duke i thënë asaj se “po e provokonte”.

Më pas Maliqi ka debatuar ashpër me zv/ministrin e Mbrojtjes, Petro Koçi të cilit i tha se është sot në qeveri vetëm falë koalicionit me LSI në 2013.

“Qepe ti dhe hiqi ato syze. Ti je në qeveri vetëm falë Ilir Metës dhe pazarit të 2013”, – iu drejtua Maliqi, Koçit.

Por në fund të emisionit gjakrat janë ndezur sërish. Drejtuesja e emisionit e futi sërish në linjë Maliqin i cili i tha se ajo po e drejtonte keq emisionin duke i kujtuar një detyrë që ajo ka marrë së fundmi në administratë.

“Ti po e drejton keq emisionin. Ta gëzosh detyrën që të ka dhënë Edi Rama” – tha Maliqi, ndërsa Vasili iu përgjigj: “Po na jep dhe mend tani. Hajd mirupafshim!” – tha gazetarja duke e mbyllur lidhjen direkte me deputetin.

Gazetarja Eni Vasili është zgjedhur së fundmi nga parlamenti me propozim të qeverisë si anëtare e Këshillit të Statistikave si përfaqësuese e medias. ©LAPSI.al


24 Comments

 1. Skandal! Maliqi tha nje te vertete. I pelqen apo jo Eni Vasilit, E Rama ia ka mbyllur gojen duke e paguar si anetare e Bordit ne INSTAT.
  T’i mbyllesh linjen nje deputeti Parlamenti, kush do qe te jete eshte ‘pak si shume’ por gazetaret e Klan dhe Top Channel ndihen shume ‘inteligjente’. Me mire se i ben nder Agron Llakajg ta vazhdoje ‘bemat e saj’ ne Al Pazar…

 2. E hengri krietari kete koqe te uliri “
  Ohohoho edhe E.Vasili e hengri kete koqe te Bolerames!!??
  Pa le po dukej e “pavarur”……!?
  Merr nje m…. dhe ndaje ne copa!

  Nga “kazani tek legeni “

 3. Leku paska qen per ti leruar nenen per para keta te japin çkan ne trup turp Eni apo te pelqen ndonje pallosh se ju te rilindjes vuani per burra

 4. Nese ka pranuar te jete anetare e keshillit te statistikave, e perzgjedhur nga qeveria. Ateher duhet te japi doreheqjen nga drejtimi i emisionit “Open”. Nje format i tille kerkon gazetar te pavarur dhe me integritet qe ti sherbej publikut dhe jo qeverise.

 5. Nje budalla hodhi gurin 100shpellare meren me enin,nje Budalla I kenaq keta shpellare te lindur,nje Budalla si Mali Qi I ben keta shpellare te salihut ti bien me dore me arka bosh,ky Budalla do qihet me meten e lulune keshtu do beni dhe ju cecene

  1. motrn ku ta kesh o shkerlllllate komuniste tu qifshin eshtrat e te gjithe familjes o bytheqire (I paemër
   11/07/2019 te 09:18)

 6. Kush kapet me dege kanabisi ne studio sigurisht e meriton te kete edhe nji Pune shtese
  Se dy nuk i dalin.
  Eni t’ha psé Jo
  Edhe une si Dudushi.

 7. i pa emer e me mut ne tru 78 vite mut stalini dhe ende krymb qenefi mbete.mut te rend paska pasaur stalini e shurr milladini qe te ju bej kaq krymba krenar.

 8. Personazhi më komik i emisionit të Eni Vasilit, është peqinasi Alfred Peza që ja kalon edhe Spiropalit, qoftë me praninë e përherëshme në këtë emision e qoftë me servilizmin e tij të neveritshëm ndaj Edi Ramës.
  Por pashë mbrëmë një emision që ja kalonte ku e ku emisionit të Enit, për debate e grindje të gjithë pjesmarësve, përfshirë edhe moderatorin. Arenën e Dritan Hilës.
  Hila kishte vënë në krah të djathtë të tij, një politikan të shquar serioz e me paraqitje estetike dinjitoze, si “madhëria e tij” z Gjuzi, duke imituar emisionin e bashkëshortes së tij Rudina Xhunga e cila pa çpa, e drejtimin e emisionit ja dha aktorit të shquar të përmasave ndërkombltare, greko-shqiptarit Laert Vasili.
  Tek arena e gladiatorëve të mendimit ndryshe të Hilës, ku asnjerit prej të ftuarve nuk i përputhej mendimi me gjithë të tjerët, më tërhoqi vëmëndjen edhe nje personazh tepër ekstravagant në modelin e Edi Ramës, “blogeri” Bledi Mane. Me një stil veshje e luku, e me maninë e arogancës për të sharë të gjithë të tjerët, tëpkë si Rama, gjatë gjithë emisionit ky zotëria duka u mbllaçitur me çamçakëz në gojë, nuk bëri gjë tjetër veç maninë e Spiropalit e Pezës për të zhurmuar cilindo që kritikon Ramën.
  E ndoqa me durim të madh këtë emision, siç pata ndjekur me durim edhe emisionin e Xhungës, vetëm nga kurioziteti për të njohur marrëzinë e mendimit tek ajo shtrese e shoqërisë që e quan veten si “elitë intelektuale”, por qduke u betuar me vete, që të mos ta humbas kohën time me të tilla emisione të niveleve tepër të ulta.
  Më habit fakti se të gjitha televizionet u “befasuan” për lidhjet e krimit të organizuar me qeverinë, manipulimet kriminale me votat e blerjen masive të tyre me para të pista të drogës, vetëm kur përgjimet për to u botuan në median e madhe gjermane Bild, ndonëse të gjitha këto ishin të njohura nga të gjithë.
  Nja dy-tre ditë pas publikimeve të Bildit, temë e ditës në mediat shqiptare ishin përgjimet, si një skandal i veçantë në llojin e tij.
  Mandej u haruan ato, e mediat filluan të meren me opozitën se a ka apo jo të drejtë ajo që të largohet nga parlamenti, e duke e bombarduar me pyetjet :
  “Po hë pra ! Çfarë do të bëni me Edi Ramën, do ta rrëzoni siç premtuat apo jo ?”
  Kur liderë të opozitës i ngrejnë në debat shkaqet e kësaj gjendje duke përmendur kapjen e plotë të shtetit me të gjitha institucionet, me drejtësi, polici e media, moderatorët e kalojnë këtë me fjalët se kemi bërë emisione të tjera për këto e nuk duhet të meremi përsëri me “këtë temë”

 9. ju qifte gomari te gjitheve ne bythe o legena komuniste shkoini nga pas drogaxhiut se gojore do keni gjithe jeten
  bettino craxi thoshte qe pema te rritet ka nevoje per pleh , pra plehu jeni ju moterqirat e kuq , ju rente canceri deri ne palce

 10. turp per eni vasilin qe nuk di me drejtu nje emision ajo do ramen qe e ofendon dhe ajo e mledhaton keto jane t.v shriptare

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *