• |
ide | kryesore

Deklarata e stilistes shkakton polemika në rrjet, ‘Mos lani rrobat’

Paparazzi, Slider

Stella rrëfeu se këshilla të tilla ia kanë dhënë që në fillesat e kësaj në këtë profesion, njerëz të cilët merrnin vesh nga kjo pune. Rregulli kryesor si Stella-s?  “Lëreni pisllëkun të thahet dhe më pas fshijeni me furçë. Është si arkitekturë. Ështe e mrekullueshme.”- e shpjegoi ajo këtë proçes.

“Jam higjenike në maksimum, por nuk jam një fanse e lavatriçes.”- ka sqaruar gjithashtu stilistja. Dhe sikurse mund të pritej për një deklaratë të tillë, reagimet ishin të menjëhershme. Shumë ndjekës i sulmuan deklaratat e stilistes, duke i cilësuar si absurde, sepse rrobat duhen larë dhe se këto këshilla nuk ishin aspak higjenike. Megjithatë, kishte edhe nga ata që i dolën në mbrojtje, duke argumentuar se me larjet në lavatrice, lëshohen miliona mikrofibra dhe se i dëmton  shumë rrobat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu