• |
ide | kryesore

Nxorrën informacione sekrete, pezullohen specialisti dhe oficeri i Krimeve të Rënda (EMRAT)

Lajme, Të fundit

Dy efektivë të Policisë së Elbasanit janë pezulluar nga detyra, pasi dyshohet se kanë nxjerrë një informacion sekret në lidhje me hetimet që po kryheshin për një magazinë kanabisi.

Mësohet se bëhet fjalë për specialistin e Sektorit të Krimeve, shtetasin me iniciale E.Gjyli dhe për inspektorin e Krimeve të Rënda, E.Hoxha. Pezullimi i tyre është bërë pas verifikimeve të kryera nga Drejtoria e Standardeve Profesionale.


Veç pezullimit, ndaj oficerëve ka nisur edhe hetimi administrativ.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu