• |
ide | kryesore

Zgjedhjet fasadë të 30 qershorit, KQZ do të hapë 11 kuti në Bashkinë e Lezhës

Arkiva, Lajme, Të fundit

KQZ ka vendosur të hapë të premten kutitë e 11 qendrave të votimit në bashkinë e Lezhës. Përfaqësuesit e PS në KQZ mbështetën ankesën e Eduard Ndocajt, i cili konkurroi përballë Pjetin Ndreut në Lezhë, pavarësisht se për 3 ditë me radhë rrëzuan ankesat e Bindjes Demokratike për hapjen kutisht. PS propozoi që nëse manipulimi me votat faktohet atëhere të ketë ndjekje penale për komisionerët e përfshirë.


Por duket se kjo është një lëvizje e PS-së për të treguar se procesi zgjedhor dhe më pas puna e KQZ-së është brenda një ‘normaliteti’. Kur në fakt dihet që KQZ tashmë është totalisht nën urdhërat politik të Edi Ramës dhe se zgjedhjet e 30 qershorit ishin një farsë.


 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu