• |
ide | kryesore

Përplasje verbale te Komisioni i Ligjeve, deputeti braktis mbledhjen: Paskan bërë mirë ata që…

Lajme, Të fundit

Deputeti i bërë pjesë e Kuvendit rishtazi dhe njëherësh kreu i Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, ka braktisur mbledhjen e Komisionit të Ligjeve, pas përplasjeve verbale me deputetë të Partisë Socialiste.

Mësohet se shkak i debatit është bërë kërkesa e parashtruar nga Alimadhi për t’u njohur me materialet e rregullores së Kuvendit. Kjo kërkesë është refuzuar nga kryetari i Komisionit, Ulsi Manja, si edhe nga ligjvënësit e tjerë socialistë.

“S’kemi kohë të shikojmë pas, do ecim para.”- është shprehur Manja. “Paskan bërë mirë ata që janë larguar nga parlamenti, ju nuk pranoni asnjë propozim, u jap të drejtë atyre.”- është kundërpërgjigjur nga ana tjetër Alimadhi, i cili braktisi punimet e mbledhjes në mënyrë demostrative.

Në rend të ditës se mbledhjes së sotme të Komisionit të Ligjeve është vazhdimi i shqyrtimit nen për nen të projektvendimit “Për disa ndryshime në vendimin e Kuvendit nr. 166, datë 16.12.2004 “Për miratimin e Rregullores së Kuvendit të Republikës së Shqipërisë”, të ndryshuar, si dhe shqyrtimi dhe miratimi i projekt-rezolutës “Për vlerësimin e veprimtarisë së Departamentit të Administratës Publike mbi gjendjen në shërbimin civil, për vitin 2018”.

 

4 Comments

 1. Hhhaaaa i gjori ballist tashi e paska mar vesh ky pler se paskan ber mir deputetet qe bene nje mut te madh ne ate parlament kurvash dhe palaqosh, hajdutesh, kriminelesh, injorantesh dhe njerez qe i perdor ai gerdalla si lecka pastrimi💩

 2. OAlimadhi
  Ste mjaftoi
  Epopeja qe ta kendoi katunari komunist nga jugu
  Po doje nje edhe nga ky bariu i dhive nga Dibra.
  Nasi nga lushnja do te thoshte:
  Ha nje must nashti.

 3. SkerdhT, Ps eshte shtet o mut. Pd, Pr, Pad, Pidh, prrr,,,perrr dolen se deshte Ps te dillnin. Ku eshte kontributi jot per Ps dhe per shtetin qe te kesh te drejt te kerkosh llog. Mut muti….. stergjyshrit e ketyre qe jane sot i kane qire stergjyshrit e tu. Nga dole gango ti???? Nga stergjysh te qire…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu