• |
ide | kryesore

Rinumërimi në Lezhë/ Zëdhënësja e qeverisë: U nxorr në dritë mashtrimi i Bashës

Lajme, Të fundit

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka reaguar pas përfundimit të procesit të rinumërimit të kutive nga 11 qendrat e votimit të Lezhës në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ).


Në një deklaratë nga selia rozë, Spiropali u shpreh se rinumërimi tregoi edhe “njëherë se humbës i zgjedhjeve ishte Lulzim Basha”. “Zgjedhjet kur Basha humbet nuk mund të konsiderohen kurrsesi legjitime, por sot ata morën goditje përfundimtare. Prova më e mirë që nxjerr në dritë mashtrimin e Bashës është rinumërimi i 11 kutive në Lezhë. Kutitë u hapën pas ankesave dhe treguan se nuk ka pasur parregullsi”,- tha zëdhënësja e qeverisë.


Sipas ministres, me zgjedhjet vendore të 30 qershorit, shqiptarët refuzuan mesazhet e opozitës së bashkuar joparlamentare. “Faktet janë kokëforta, rezultatet koordinojnë në mënyrë perfekte me ato të deklaruara në KQZ. E dimë hallin e atyre, por askush nuk i ndihmon. Zgjedhjet ishin ndarja nga e shkuara, pavarësisht kërcënimeve për zjarr e flakë, shqiptarët i refuzuan mesazhet e tyre dhe zgjodhën të ardhmen”,- tha Spiropali.

 

 

 

 


19 Comments

  1. Ankesa ishte qe ka me shume vota se zgjedhes moj idiote,dhe kjo vertetohet duke hapur dhe pare listat e zgjedhesve dhe fletet e votimit.Duke hapur vetem fletet e votimit ju nuk mund te gjeni asgje,sic nuk u gjet. Pra ishte nje teater i KQZ-se qe nuk i sherbeu askujt,as juve te pirunit per te dale faqebardhe nga akuzat.

  2. hey baxhi baxhella, je per nje kar me vone dhe rregullojme ndonje kontrat ? si gjithmone hotel plaza e njejta ore e njejta dhome

  3. moj debile nuk e kuptojme ky kaubojsi eshte i p:D. apo i juaji dhe ishte basha qe u ankua kete spo e marr9im vesh. te gjithe po them9i se ka dale me shume vota se votues dhe per te kontrolluar kete nuk behet keshtu e kupton moj debile

  4. Refuzojeni kete karakurve ti beni reklame per konferencat e dhjera qe ben. Mire ja tha nje anetare e LSI qe je nje lecke e vjeteruar dhe e perdorur keq.

  5. Kjo krijese doktoresh plastike, se femer nuk mund t’i thuhet, eshte lecke qe fshin pluhrat e KM sa here qe ky i fundit i zhytur ne zullumin e vet, e ka te veshtire te dale ne ate gjendje para shqiptareve. Por kjo nuk ka as vleren e nje lecke, sepse leckat lahen dhe riperdoren, ndersa kjo do perdoret deri ne diten qe pislleku do shpertheje dhe do hidhet ne kazanin e plehrave. Kjo per cdo pisllek del, por vetem per pislleqet e Bild nuk flet. Mos valle edhe kjo ka qene ne loje si kolegja r saj per cdo 100 vota?

  6. E moj gojoriste moooj te gjith ju mjaftistet me ate te fiqeve?me ate gerdallen plak km qe vetem vjedh e vjedh, jeni familje e degjeneruar me far e me fis.??

  7. Ka vetem dy mundesi, ose kjo eshte kaq idiote sa te mendoje se e beson kush, ose eshte kaq e trashe saqe i beson ato qe thote

  8. A NUK ME THUA SI E KA SKENDERBEU TE MADHE APO TE VOGEL RESPEKTIN PER JU DHE KUTIT HAP KUTIT MBYLL KUTIT 3-VJET RRJESHT………………

  9. Po denkar bibthin a do e procedoje SPAKu se shume te renda po I ben aktet se spiropali thjesht pallen e Skenderbeut po llepin3

  10. Kjo karakurva I ben edhe njerezit per budallenj! Ne 11 kuti te hapura 2 kuti queen te manipuluara sepse ne njeren 3 vota ishin per Kacaj she ishin numeruar per Ndocin,kurse ne kutine tjeter nje vot ishte per Ndocin dhe ishte numeruar per Pjerdhinin! Ata komisioner QE kane qen te ripjelljes duhet te ndeshkohen,minimum! Rezultatet e zgjedhjeve ne baz te kodit zgjedhor fillojne me lista e zgjedhesve:numerohen sa votuar kane votuar ,numerohen fletevotimet e paperdorura,dhe te shperdoruara she pastaj kalohet te numerimi I votave! Nqs numuri I fleteve te votimit te perdorura dhe numri I zgjedhesve qe kane votuar nga lista nuk perputhen,d,m,th ka me shume fletvotimi te perdorura nga zgjedhes,ose anasjelltas kutia e votimit quhet e pavlefshme dhe nuk numerohen fletet! Une jam I binder se ne qofte se behet ky verifikim me shume se 50% e kutive dalin te pavlefshme dhe komisioneret e Qv duhet te ndeshkohen , Kete Kerkoi kryetari komisionit qendror te zgjedhje z,Zguri,por QE Biba me shoke e shoqe nuk e miratuan! Kjo eshte arsyeja qe keto votime ishin farsa e kesaj baxhelles dhe e Edvin droges qe nga nje Ane I Quan jonormale she NGA ana tjeter vazhdon ti njohe se fitues socialkomunistet ne te 61 bashkite njelloj si ne kohen e merhumit! 85% we nuk moren pjese ne votime duhet te ngrihen ne revolution duke e cbere ripjelljen bashke me timonin,kusine e tepsin,perndryshe Kobe te veshtira te diktatures komuniste na press in!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.