• |
ide | kryesore

Televizor Samsung QLED : Volum ngjyrash 100% që do të ndryshojnë pamjen tuaj

Stil

A e kujtoni ndonjëherë kur ishit fëmijë. Zgjimi në fundjavë me dëshirën për të qënë para televizorit për të parë kukullat apo filmat vizatimorë? Sinjali mund të mos ishte gjithmonë I mirë por ajo që mund të mbani mend më shumë janë ngjyrat apo jo? Nëse e kujtoni tani atë moment, imazhi mbetet I zbehtë në kujtesë?


Prisni pak… nuk është vetëm kujtesa juaj që e zbeh imazhin… imazhi ishte vërtetë i tillë.

Ja pse duam të flasim pak për volumin e ngjyrave tek televizorët Samsung Qled, një nga tiparet më të fuqishme që ka ky televizor që ju ofon një eksperiencë fantastike. Kështu edhe pse tani ju mund të kaloni më shumë mbrëmjet se sa mëngjeset para televizorit, eksperienca juaj do jetë aq reale sa do duket sikur po shikoni me sy të lirë.

Po çfarë është volumi i ngjyrave?

Kjo është një mënyrë për të përshkruar se si një TV mund të marrë ngjyrën dhe të krijojë një sërë tonesh në sajë të niveleve dhe masës së ndriçimit. Në vartësi të ndruçimit, ngjyrat mund të shfaqen ndryshe dhe mund ti japin objekteve një ndjesi 3D. Kështu sa më I lartë është volumi I ngyrës aq më e gjallë dhe e vërtetë është ajo. Është e provuar tashmë që Televizori Qled I Samsung ka një volum ngjyre prej 100% dhe mund të shfaqë një gamë të gjerë ngjyrash edhe përballë një drite të fortë.

Me Qled numri dhe kombinimi i ngjyrave duket sikur s’mbaron, dhe volumi siguron që tonet të jenë kaq të sakta sa duket sikur objektet në televizorin tuaj marrin jetë. Ky është ndryshimi: me QLED ti nuk shikon nje film por do ndjesh sikur je brenda tij.

Kur mendojmë për 4K, imazhi bëhet edhe më I sofistikuar, super I qartë.  4K është një emër tjetër që përdorim për të përshkruar TV Ultra High Definition, dhe sasia e madhe e pixel që ata kanë të ofrojnë një figurë më afër reales me kënde dhe vija të definuara në mënyrë të përsosur. Para kombinimit me 100% volum ngjyre skena në ekranin tuaj mund të mos ishte shumë e mprehtë pasi ngjyrat nuk prezantoheshin në tërë bukurinë e tyre. Me 100% volum ngjyre, çdo film, lojë, ndeshje futbolli e gjithcka tjetër do të jetë e pastër dhe fantastike.

Ngjyra që shndërijnë!

Mënyra se si i shikoni ngjyrat, është ajo që bën ndryshimin në eksperiencën tuaj televizive. Dhe kjo dallohet qartë kur ke një QLED përpara. Eksperienca juaj do jetë kaq reale sa ju do të shikoni në ekran atë që vërtetë duhet të shikoni, ashtu sic është krijuar. Kështu që relaksohuni dhe aventura le të fillojë. (artikull promocional)

https://www.neptun.al/index.php/al/tv-video-dhe-audio/televizor.html?bg_tv_marka=13480&sale=1

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu