• |
ide | kryesore

Votat e Lezhës/ Nis rinumërimi për kutitë e 11 qendrave të votimit

Lajme, Të fundit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka nisur hapjen e kutive në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës.

Në mbledhjen e ditë së djeshme, KQZ miratoi kërkesën ankimore të “Partisë Konservatore Albania” për të rinumëruar këto kuti votimi.

Ishte Bindja Demokratike që paraqiti në KQZ kërkesën për hapje kutish, që u rrëzua disa herë me arsyetimin e pamjaftueshmërisë së provave për manipulimin e procesit zgjedhor. Ndërkohë, KQZ pranoi dje kërkesën e BD-së dhe teksa ka nisur rinumërimi, pritet një rezultati i ri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu