• |
ide | kryesore

Barcelona: Frenkie De Jong zgjodhi numrin e tij!

Sport

Pas Antoine Griezmann, i cili do të jetë numri 17, Frenkie De Jong gjithashtu ka zgjedhur të tijin.

Mesfushori holandez zgjodhi numrin 21, të cilin ai mbante në Ajax (7 me ekipin holandez).

Arriti këtë verë pas një transferimi të finalizuar në fund të dimrit, De Jong është një nga dy rekrutimet kryesore të Barcelonës që nga fillimi i merkatos së verës. Ndërkombëtari holandez, i cili nënshkroi një kontratë pesëvjeçare, u paraqit javën e kaluar në Camp Nou.

I spikatur nga shfaqjet e tij me Ajax Amsterdam gjatë ecurisë mbresëlënëse të ekipit holandez në Ligën e Kampionëve, Frenkie De Jong ka takuar shokët e skuadrës dhe Antoine Griezmann, i cili sapo është bashkuar me grupin për t’u stërviur të hënën.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu