• |
ide | kryesore

Koulibaly, finalisti i munguar i Kupës së Afrikës: “E dhimbshme të mos luaj finalen me Senegalin”…

Sport

Mbrojtësi i Napolit, Kalidou Koulibaly ka shprehur në Twiter gëzimin dhe në të njëjtën kohë trishtimin e tij, pasi kishte arritur finalen e Kupës së Afrikës me Senegalin, por nuk mund të marrë pjesë. E kishte ëndërruar dhe merituar në fakt finalen, por 28 vjecari do ta humbasë për shkak të një skualifikimi: “Është një finale që i jep gëzim një populli të tërë dhe ne nuk mund të mos jemi krenarë. Do të jetë e dhimbshme të mos e luajë atë. Por do të jem njësoj në krahë të vëllezërve të mi për të shkruar historinë: përpara luanë”, janë fjalët e tij në një postim të shkurtër, por që shprh gjithë zhgënjimin për mungesën me takimin më të rëndësishëm në karrierën e tij me kombëtaren.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu