• |
ide | kryesore

Meta ktheu ligjin për floririn, reagon Rama

Lajme, Të fundit

Pak minuta pasi Presidenti Ilir Meta ktheu për rishqyrtim në Kuvend ndryshimet për ligjin e Rezervave Materiale të Shtetit kryeministri Edi Rama iu përgjigj në Facebook me një shprehje të Presidentit amerikan Richard Nixon.

“Njeriu i mendimit që nuk vepron është inefektiv, njeriu i veprimit që nuk mendon është i rrezikshëm” – shkruan Rama.

Bëhet fjalë për një frazë që të shkëputur nga një fjalim që lirinë akademike që Presidenti Nixon mbajti më 1966 dhe sipas tij njerëzit nuk mund të ndahen më sipas qasjes së paraardhësit të tij Woodrow Wilson, në njerëz të mendimin dhe të veprimit.

8 Comments

 1. Cope e Qelbesires.

  Kur e ke Koncesionin tjeter, te shuash Urine????

  Shiritin Derrit paske patur o Qelbesire.

  Modeli I biznesit yt I I eshte jepi parate e Shqiptareve. Kompanive Rentjere/Koncesionare.

  Bankojne ne menyre te ndyre
  Borxhet qe merr ti o Qelbesire ne emer te Shqiptareve, dhe te ardhurat nga Tatimet.

  Ky NUK eshte Kapitalizem, ku kompanite e medha, kane 99% te Xhiros, me Shtetin.

  Hajdut.

  Na kthe Rrugen e Kombit.

  Koncesionet e tua mbajne ere MUT.

  1. Te te sjelli verdall baftiar shtangisti eshte e lemeritshme. Ose tregojini vendin ose shtangisti do t’jua tregoje ore tullumbace. Kam frike se maskarenjte e kane gjetur me njeri-tjetrin dhe ketij populli besnik, trim, atdhetar dhe liridashesh do te vazdojne qe t’i……nenen.

 2. Aman o injorant. Pse te jane errur syte kaq shume sa nuk e kupton qe je nje cope injorant pervers. Fiks si nga katuni jot.

 3. Kur u bere ti more cope injoranti, ku mer vesh ti idjot nga thenjet e liderve boteror, ti bien te shkruara dhe i i hedh te gatshme sikur s te njoim ne 🙈💩bastard njeri, kafsh, hajdut i pa ngopur, plere qe i vjen era shum km larg, hajdut profesionist. Rrac anti glob, specie e pa pare🤮

 4. Zana ishe me mire kur ishe e virgjer,tani je bere si ato te semaforit,kerkon te kapesh kohen e humbur,pas 46 vjetesh ke te drejte o zana e maleve

 5. O Cope Derrr. Militant Rilindas.

  Edhe Ty. Po ta vjedh Xhepin Qelbesira,

  por ti pa Buke dhe Pa Uje

  Vetem Udheheqesi Suprem te te ushqeje me Propoganden e tij Gebelsiane.

  Cope Derr.

  Nuk nri dot ps Kult Individi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu