• |
ide | kryesore

PS mbledh firmat për të shkarkuar Arben Malajn

Lajme, Të fundit

Qëndrimet kritike, veçanërisht ndaj kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj duket se do t’i kushtojnë Arben Malajt shkarkimin si anëtar i Bordit të Bankës së Shqipërisë. Deputetët e Partisë Socialiste kanë mbledhur 28 firma, me anë të të cilave kërkojnë që Arben Malaj të lirohet nga posti i anëtarit të Bordit të Bankës së Shqipërisë.

Në letrën e firmosur nga socialistët theksohet se Malaj ka kryer shkelje etike në daljet publike, për këtë arsye ai nuk mund të jetë më pjesë e Bankës së Shqipërisë. Ish-ministri i Financave në qeveritë “Nano” ka kritikuar vazhdimisht Edi Ramën dhe kursin e tij politik, duke mos kursyer as ironitë, si ato për votimet e 30 qershorit, ku sipas shifrave zyrtare të KQZ me vështirësi u arrit pjesëmarrja 20%.

14 Comments

 1. Nje korigjim. Nuk kemi me deputet te ps por te rilindjes mesa dime. Bile tani kemi nje sekt pacavure mirfilli ne shpartallim e siper. Dhe do shohim shpejt me cfare do mbushet foleja e sektit jo figurativisht fatkeqsisht. Po e verteta eshte qe mbushja e kosheres nuk do tja largoje dot ramlazgarit kompleksin e moshes qe me sa duket gjytyrymi e paska shume te theksuar. Qenka kompleksi i pleqve sorosiane.

  1. O Lapsi.. po minimumi per cdo lajm do te ishte burimi i tij..
   Ne artikull nuk thuhet fare se nga vjen ky lajm . Eshte i juaji apo e keni marre nga te tjere ?
   ( zakonisht shkruani NGA BURIME TE CERTIFIKUARA TE LAPSIT) ..

   Por sot , hic , asgje !!!

 2. Arben Malaj cilesohet :”ARMIK I PARTISE DHE PORDHPULLIT 15%-sh!!??
  Hahaha……..
  Te na e rruaje sa te Alpeve legjendshpellare
  gruaja e Bilalit , kryeka…sia e tij Edver Kancer Drago(droga)!!!!!!!!

 3. Po me urën çpatën hahahahahahahahhaha sulltanit te madherishem nuk i pelqeka surrati I benit ndaj nxorri femran për asgjesim…..
  votoni votoni juve votoni

 4. 28 krere dhenj( te races Rude) te gatshem per te firmosur ate cfare i ka kerkuar bariu te stanit te Ripjerdhjes. Asgje e re nga Republika Popullore e Arnautistanit Lindor.

 5. E ore plak matuf te ngeli ora tek pushkatimet, super vjedhjet, prostitutat, si Spiro galloshja a je vete more funderrin se kupton se zgjidhjen me te afert por nga zori po ikin populli nga maskaralleqet tua more i pa ftyr qe s ke shembull ne planet

 6. Lulu dhe salihu shkarkuan 70%te deputeteve ne oren 12 te nates per zgjedhjet e 2017 dhe ju shpellare nuk thate nje fjale o kurvat e vogla te pd,tani hiqeni sikur beni eshte burr I mire,o ju qifsha rracen o maloket e mutit,nuk late gje pa ndotur ne kete vend,ku shkelni ju injoranca mer cmim

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu