• |
ide | kryesore

Lirimi i bashkive, Lleshaj urdhër prefektëve: Merrni të gjitha masat që cakton ligji

Lajme, Të fundit

Ka përfunduar takimi i ministrit të brendshëm, Sandër Lleshaj, me prefektët, ku u diskutua mbi konstituimin e organeve të qeverisjes vendore. Në fund të takimit, Lleshaj, paralajmëroi se ekziston rrisku i shkrirjes së një sërë institucioneve, ndërsa shtoi se do të ishte dinjitoze që lirimi i zyrave të Bashkive nga kryebashkiakët e djathtë të bëhej pa dhunë.

Lleshaj urdhëroi që strukturat e prefekturave të jenë në punë dhe në muajin Gusht, duke shtyrë kështu në kohë pushimet për në muajin shtator.


Punonjësit e administratës duhet të angazhohen maksimalisht për të përmbushur detyrat e tyre dhe për t’u shërbyer qytetareve. Kontigjenti i administratës shteterore duhet të jetë në nivelin e duhur, kërkohet perfeksion për konstituimin e organeve të reja të pushtetit vendor.

Asnjë shërbim ndaj qytetarëve të mos cedohet aspak, të evitohen shkeljet nga ana e punonësve, prefektët të marrin të gjitha masat që i cakton ligji, kanë rol kyç në këtë proces.

Kush do dorëzoj detyrën ta dorëzoj me dinjitet dhe kush e merr detyrën ta marr atë me dinjitetin më të madh”, është shprehur Lleshaj pas përfundimit të mbledhjes.

 

6 Comments

  1. Or tao tao me cfare ligji ate te bibes apo te presidentit do sdo ti meta eshte president sic eshte Ai koke mushmulla kryekar dil ndonjeher para pasqyres me bejne syte mu apo te ka ra ndonje top bore Ne koke hajde o guri hajde

  2. Po ky kastraveci ca lidhje ka me prefektet. Apo nga gezimi qe do shkoj minister i mbrojtjes ben dhe ato qe si takojne?. Keta jane gallat e madhe.

  3. O llesh rike. Ligji thote se zgjedhjet zhvillohen ne 13-10-2019. Per aq kohe asnje organ kompetent nuk e ka hedhur poshte kete dekret ti duhet te kapesh per bythe pjerinet e tu nqs tentojne te hyjne ne zyrat e bashkive o prezervativ plurifunksional I Rames

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu