• |
ide | kryesore

Rama paralajmëron bizneset: U munduam t’ju sensibilizonim, tani boll! Kush nuk jep kupon…

Lajme, Të fundit

Pas takimit të sotëm të zhvilluar në kryeministri me drejtuesit e Tatimeve, kreu i qeverisë Edi Rama, ka ritheksuar se do të ketë ndëshkime të rënda për ato biznese që nuk japin kupon, nuk regjistrojnë apo nuk faturojnë, në kuadër të luftës kundër informalitetit.

Në një postim në llogarinë e tij zyrtare në “Facebook”, Rama shkruan se bizneset e parregullta në në raport me detyrimet tatimore, do të bllokohen ligjërisht, për t’i dhënë fund “konkurencës së paligjshme “dhe hileve në kurriz të konsumatorit!”

Postimi i plotë:

STOP INFORMALITETIT

Prej thuajse një viti jemi përpjekur me qasjen sensibilizuese, informuese, këshilluese të biznesit në raport me detyrimet tatimore, duke minimizuar qasjen ndëshkimore. Tani boll me konkurencën e paligjshme dhe me hilerat në kurriz të konsumatorit!

KOHA QE KUSH NUK JEP KUPON, NUK REGJISTRON DHE NUK FATURON TE BLLOKOHET LIGJERISHT

 

 

18 Comments

 1. Ky me c’kuptoj une ka vetem nje program. Do te pastroje Shqiperine nga shqiptaret. Tek intervista me Ermalin pothuajse e quajti sukses emigracionin e larte

 2. Lidheni kete “Fantazme”…….,fosilje qe akoma qendron mes nesh!!!E me keq akoma se ben dem,vetem dem !Shembelltyre e anes se kundert te udheheqesit,humanit dhe e kafshes po te doni !Hajjduti nuk ka te ngopur,ndajani flamen ketij perbindeshi sa me pare qe t’mos behet vone per te gjithe!

 3. Ore ti e ke shume mirë që duhet të japim kupon po kujt tja japim?! Shumica e bizneseve të vogla rrinë gjith ditën e nuk U hyn kush në dyqan ose nuk e bojn sefte siç i thon! Te gjith paranë e këtij vendi e ke ti në dorë me oligarket dhe tre P që ja morën frymën biznesit të ndershëm! Dy rrugë kanë bizneset (sidomos ato të vogla) 😮 të marrin rrugët o te të japin “KUPONIN” ty dhe rilindjes tënde që fatkeqësisht e mbështetën në 2013!

  1. Dil pra protesto o koqe gamori. Bjeri me molotov sa do te thote evropa leshit dhe socialistet e pidhit te anetes qe dukesh keq.

  2. Pse fatkeqsisht? Une do te thoja rrotpatllixhanisht e keni mbeshtetur sepse ai ishte sh I qarte ne 2013. Vete Berisha I krijoi nje klime te favorshme biznesit te vogel duke e ndihmuar me zhvillim infrastrukture she taksa relativisht te ulta. Se s keni tru ne koke e sy ne balle ky eshte halli juaj por edhe I JonI QE duhet te vuajme zgjedhjen tuaj.
   PS: nuk kam votuar kurre per Berishen por nqs bej nje bilanc eshte km shqiptar me arritjet me te medha ne zhvillim ekonomik, infrastrukture dhe diplomaci.

 4. Ju mbaruan leket psiko skizofrenit se i harxhoi se mbushuri kutite me flete votimi ,shperndau thase me miell ,makarona,oriz ,sheqer tani do vendose gjoba per fakiret e bizneseve te vegjel te cilet mezi ushqehen me ate pak lek qe nxjerrin si fitim .Se oligarkleshet e tij qe kane parane neper duar nuk paguajne as nje detyrim ne shtet .Do filloj odiseja per te futur ne burg ,shitesit e majdanozeve ,sallates jeshile ,berbereve .

 5. O rame kapsollja ti fukarejve që spagunin drita nuk i prite as nje muaj por i fute Ne burg kurse ketyre bizesmeve vipa u kujtove mbas 6vjeteve me i kerku taksat dhe bene si i forte pale o te qifte gjysma e kines ty e gjysma tjeter linden o kok tjengell

 6. Kush do i paguaje vjedhjet ne rruget qe ka bere dhe francesco bechetit??
  Si do ti thote fmn-se?
  Te gjitha kto i rregullon ke nafta ke bizneset e vogla shkurtimet nga puna etj etj nen masken reformim dhe lufte kunder informalitetit
  Zoti do vije hakut ty dhe familjes tende kriminale dhe te gjithe ata si puna jote per kete te jesh i sigurte 100%

 7. Zoti mos ta vonofte hakun. I ke 4000000000 – ve per tja u dhene. Te shohim sa do te ta mbaje kurizi yt hakun ton. Te dyfishte.

 8. Edush s.eshte pa arsye veshja me brekushe. Te ka shkerdhyer Erdogani aq shume sa qe inatin do t ja nxjerresh popullit.por demi eshte shume i madh s ta qepin dot bythen leket e biznesit vogel.prandaj kur te shkosh prape tek Erdogani mire eshte t i besh siguracion bythes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu