• |
ide | kryesore

Reagimi për “rrëzimin” e Sakos, Patozi-Bashës: O fol e mba, o dh.. e ha

Lajme, Të fundit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, aktualisht kryetar i forcës politike “Bindja Demokratike”, Astrit Patozi, ka reaguar pas një statusi në “Facebook” të krydemokratit Lulzim Basha, në lidhje me vendimin e Gjykatës së Durrësit për mosnjohjen e mandatit të kandidates së Partisë Socialiste për Bashkinë e Durrësit, Valbona Sako.

Basha shkruante se “Në vendimin e sotëm, i cili mban firmën e gjyqtares Mimoza Margjeka arsyetohet se regjistrimi në garën e 30 qershorit të partisë Bindja Demokratike, është bërë jashtë afateve për regjistrimin e subjekteve në KQZ dhe se i gjithë procesi është i paligjshëm”. Referuar këtij fragmenti, Patozi shkruan në kundërpërgjigje se Basha “po shtyn thjesht ditët derisa të dali diçka tjetër që sipas tij të harrohet fakti që i fali kundërshtarit 61 bashkitë pa betejë”.


Reagimi i Patozit:

NDAJE MENDJEN, O JURIST!

Eh, mor jurist, që nuk e tregon diplomën, megjithëse ta kanë bërë çështje prej shumë kohësh shkollimin tënd në Holandë! Qenke gëzuar për një vendim gjykate në Durrës, ndërkohë që po të kishe formimim elementar për atë, që pretendon se je arsimuar, duhet t’i njohësh të gjitha vendimet e institucioneve, jo vetëm ato që të pëlqejnë ty.

Ka një anekdotë me qershitë, për dikë që i ndante në të bëra pis ose jo. Dhe në fund i hëngri të gjitha, ngaqë i dukeshin të pastra edhe ato që kishin ngelur të fundit.

Sepse ka dhjetëra vendime të tjera gjykatash të cilat ti nuk i pranon, se nuk të interesojnë.

Por unë ta njoh hallin dhe nuk të vë shumë faj. Ti thjesht po shtyn ditët e tua, derisa të dalë një gjë tjetër e të harrohet fakti që i fale kundërshtarit 61 bashkitë pa betejë, kur u the njerëzve që zgjedhje vendore pa ty në Shqipëri nuk do të ketë.

E nise këtë punë me gënjeshtrën që BINDJA DEMOKRATIKE mori pjesë në procesin e 30 qershorit për të legjitimuar fitoren e Edi Ramës. Tani e paske ndërruar pllakën e gramafonit dhe po thua që ne ishim në këto zgjedhje për të deligjitimuar procesin.

Ka një shprehje të Shqipërisë së Mesme, që të shkon shumë në këtë rast: “O fol e mba, o dh.. e ha”.

Kaq për sot…Sepse unë nuk kam ndërmend të komentoj një vendim gjykate, sado i çmendur apo i porositur nga ndonjë kamikaz i dëshpëruar si ty që të më duket.

15 Comments

 1. O Patoz hundederri,kamikaz e sherbyes deri ne neveri ndaj Edvin Mallistit dhe Çetnikeve te Tij,je Ti,mentori yt Mero Baze dhe debilat qe bejne lojen tuaj te piste !Edhe nje injorant qe ruan parcelat e hashashit ne Salari te Tepelenes e di se vrima e halese qe ke rregjistruar ne KQZ,eshte e paligjshme,ne tejkalim te çdo afati ligjor,pse merakosesh e idhnohesh kaq shume per mandatin e kandidates se PS,mor burrec !?!Pse te duket çudi qe del nje Gjygjetare me integritet moral dhe afte profesionalisht qe kundershtoje me fakte e ligj perpara,neodiktaturen e Partise Socialiste dhe Bashkimet Profesionale(halene tuaj)!Ka plot dinjitoze ky vend o hunderr,o zedhenes i kohes se maskarenjeve !!Edhe ODHIR e cileson ne raport se rregjistrimi i vrimes se halese qe drejton ti eshte jo korrekt !!!

 2. Patozi eshte kthyer ne njeri te neveritshem, jo se po merret me Bashen, por sepse kur iu kundervu Bashes ne 2017-en, nuk pranoi te landidonte se do ia vidhnin demokratet votat, nderkohe qe 2 vjet me vone, pranoi tekrijonte nje parti fallso, me firma fallso, per te marre pjese ne ca votime fallso duke e ditur se do dilte kudo i humbur. Por ndoshta me keto fallsifikime la siguruar jeten, ku i dihet? Le te zhduket edhe Alfons Balsha nga skena politike si shume te tjere…

 3. Ti bashke me -Idajet Bythqirin i luajtet keto karta o rob qire -Patozi-Tani ha nje mut edhe te dhjeren e morrave te kuq.

 4. Ky horr- paterice e ripjelljes ka kurajon te flase dhe te akuzoje? Po edhe guret e rruges e moren vesh cmimin e dinjitetit tend prej legeni. Por ti edhe kur shkruan per Bashen kopjon skizofrenin qe te pagoi: ai e quan artist, paterica e quan jurist. Rrace e ndyre jo- vertebroresh!

 5. Ka nje parim, qe kur ka praktika te ndryshme ne gjykimin e ceshtjeve me natyre te njejte, nderhyn gjykata e larte per te unifikuar praktiken. Por, nuk ka asnje shans ne kete rast. Nese PD bazohet tek kjo shprese, jane te deshperuar pa fund. Shpresa e vetme e PD eshte litari “metaforik”. Nuk e mund dot Ramen brenda sistemit. Vete e kuptuat kur dogjet mandatet. Po me dukeni si dikush qe pasi ka thyer kemben do te konkurroje per rekord vrapi . Ju ndoshta nuk e kuptoni, por realisht nuk e keni ate kemben qe fshihni si lypsaret. NUK E KENI! Ato e fshehin por ju nuk e keni

 6. I paemer 17:33 !Vdisni per gjera te tilla ju rilindasit e partise siçiliste !Ju,edhe kur martoheni,me pare ajo qe do merrni per burre,i nenshtrohet perimeve si prasi,kastraveci bindes apo patellxhani qe i disponon udheheqja e partise,kontroll fizik quhet,ju i çoni me qejf te madh!!!Me pas partia ua ben ministresha,drejtoresha,zedhenesa e beni dhe filma me keto pune !!!Ka qene detyrim absolut i sigurimit te shtetit kah moti,e ju si bir kur.ash qe jeni me to e kaloni diten dhe me Saliun qe ua ka fajin edhe per kete gje,edhe per sterilitetin e impotencen tuaj !Hunderri,hunderr mbetet !A,keni dhe nje gje te perbashket me hunderrin ?!?!?Gjeje…….,mbase u bashkon rreth Prasit Afrikan,Arab apo Sovjetik !

 7. Kurr se kisha besuar qe eshte kaq prostitute ky legen. As here llap aq me mire I ben PD.
  O maskara ik ik o I paftyre

 8. “I dorëzove pa luftë 61 bashki” , akuzon Patozi Bashën ???
  Po ti more karabush që bëre gjithë ate “luftë” për tu regjistruar në zgjedhje në rrugë jashtë ligjore, sa bashki fitove ?
  Po si nuk ke turp o faqezi që kërkon të bësh karshillëk me Bashën kur nuk mbledh dot rreth vetes as 20 vetë ?
  Zilia e një dështaku mediokër ti ka errësuar sytë e mendjen e nuk ke parë që qindra mijë shqiptarë dalin e protestojnë në thirrjet e Bashës.
  Pse nuk del me partinë tënde në protesta kundër Ramës meqë po ankohesh se gjykatat e tij ta paskan hëngër hakun ?
  Mos kujto se do të dalësh pa lagur nga drejtësia për mashtrimet që bëre duke fallsifikuar firmat për të sajuar partinë tënde fantazme, e ta regjistrosh edhe jashtë afateve ligjore.

  Paskej gabuar Basha se është sipas këtij karafilit “jurist pa dipllomë” se nuk ja paska treguar dipllomën Patoz patericës.
  Pa na e trego ti pra ate dipllomën tënde të realizmit socialist në gazetari !

 9. Neri shpellari me I ri me master vitrina nuk rri pa komentuar cdo lajm me kohe te plote bythlepirsi,mamin dhe motren I ka cuar te shqupi per te ngushlluar shpellaret per fitoren e korrur me aq sakrifica,tani hani nje Mut te madh qe te ngopeni mire

 10. Ketij Patozit, do i jepja pak te drejte, po te dilte e te thoshte: po e bera kete per inatin e Bashes. Basha me perzuri me paburreri, une dua tia fus me poshtersi. Megjithse tregohet i pabese me gjithe demokratet pastaj. Po ky zgjodhi te beje me te keqen: te behet legeni i rames dhe te na beje dhe te ndershmin!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu