• |
ide | kryesore

Video/ Lerda i zhgënjyer dhe injorues ndaj gazetarit: ikën nga intervista direkte

Sport, Video

Nuk ka shkuar mirë për Partizanin transferta në Azerbaixhan dhe tekniku Franco Lerda e ka ndjerë më shumë se të gjithë peshën e një eleminimi, që me pak kujdes mund të mos ishte i tillë. Lorenc Trashi e ka nisur edhe njëherë nga pankina, por edhe në minutat në fushë nuk është se ka bërë diferencën, madje e tij është përgjegjësia e golit të dytë të pësuar nga Qarabag.

Ndoshta edhe për këtë ngacmimi i gazetarit të RTSH është reflektuar me injorim nga italiani, pas ndeshjes: Çfarë doni të thoni? Çfarë pyetje më bën…Sillu mirë…”, ndërsa në insistimin nëse bëhej fjalë për një zgjedhje teknike, apo të diktuar nga klubi, Lerda përgjigjet: “Unë jam tekniku, zgjedhjet i bëj unë. Klubi nuk hyn këtu” përpëra se të largohet nga intervista e papërfunduar…


3 Comments

 1. Idioti nuk ka brire..
  Duket qarte sepse Xhixho eshte edhe tullac..
  Kush vendosi te qendroje ne stol Lorenc Trashi traineri apo klubi?????????.?
  As per Messin nuk behet kjo pyetje ,o Pano idioti !!!!
  Klubi ? Ouuuu jo traineri italian i sapoardhur?????!!!!
  Idioti qe ka mesuar ca gërma italisht po idiot mbetet,mbase behet idiota….
  Mjere gazetaria televizive sportive…

 2. puh ca gazetari…qenka fare…po e vertete dhe nje pyetje qe bere e menderose fare…alamet gazetaresh…mjere ne qe paguajme taksat e RTSH.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu