• |
ide | kryesore

Pamjet/ Plani sekret për të ndërtuar në park pas universitetit

Arkiva, Të fundit

Rama dhe Veliaj me sa duket nuk do ngopen pa i vjelë paratë edhe hapsirave më të kushtueshme që kanë mbetur në Tiranë. Gjatë prezantimit të kampusit të ri të universitetit të arteve, i cili pa surpirzë është konceptuar nga arkitekti i preferuar Mario Kazamonti, janë shpërndarë edhe disa pamje rreth e qark sheshit Nënë Tereza ku bien në sy ndërtime të çuditshme. Volumet e ish hotel Sheraton kanë ndryshuar. Po ashtu pas tij kanë mbirë edhe disa kulla. Dhe më skandalozja, brenda në park, pas godinës së Universitetit, shfaqet papritmas edhe një godinë tjetër. A janë këto projekete e reja të dyshes kryeministri bashki ende të panjohura për publikun?


©Lapsi.al


Shikoni fundin e videos:

8 Comments

  1. Ato ndertime eshte turp te behen mbrapa korpusit apo mbrapa ish sheratonit , nuk mund te prishen lulishtet per pallate ne zonen e liqenit . pse o te babzitur nuk i beni te bulevardi i ri pas stacionit te trenit qe e pompozituat me aq buje dhe e keni leni si piste avionesh ?

  2. Besoj ngjyre e kuqe dhe vishnje me ndonje vize te bardhe do jene a po? Ca viza te bardha per thyerje. Apo mavi? Sander mafishet.

  3. Ju beni idiotet apo jeni vertete ?
    Ne videon qe keni vene ai thote te mos i shihni kubat e tjere ne plan, pervec projektit tek artet, se te tjerat jane produkt i nje workshopi te studenteve.

    Kjo lloj gazetarie eshte vertete gomarllek – si mund te te besojne njerezit pastaj kur thua te verteta !!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu