• |
ide | kryesore

VIDEO/ Turistët luajnë me oktapodin e rrallë që mund të vrasë 26 vetë në pak minuta

Syri i Lapsit

Dy turistë kanë shpërndarë në Facebook një video LIVE që më pas u bë virale, duke luajtur me një krijesë deti. Videoja është filmuar në brigjet e Australisë gjatë natës dhe krijesa “misterioze” është një lloj i rrallë oktapodi.

Ata filluan të luajnë me krijesën e detit pa e ditur për dëmet e pakthyeshme që shkakton ajo. Skena e pazakontë mori komentime të shumta në rrjetet sociale nga Meksika, Shtetet e Bashkuara, Spanja dhe vende të tjera. Sipas ekspertëve, kjo krijesë vdekjeprurëse mund të vrasë 26 vetë në pak minuta.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu