• |
ide | kryesore

Ngjarja në Arapaj të Durrësit, reagon Prokuroria: Nuk pati tentativë për përdhunim

Lajme, Të fundit

Prokuroria e Durrësit ka reaguar lidhur me ngjarjen e raportuar pak orë më parë, për rastin e përdhunimit të një vajze 8-vjeçare nga një grup prej 5 djemsh në ambientet e shkollës “Myslim Deda”, rreth 3 javë më parë.

Sipas Prokurorisë, marrëdhënia seksuale përmes forcës me të miturën ka mbetur në tentativë dhe rasti është mbajtur i fshehtë sipas “Kodit për Trajtimin e të Miturve”.

Në njoftimin e Prokurorisë theksohet se njoftimet e përhapura në media lidhur me këtë çështje nuk janë të sakta dhe kërkohet mirëkuptimi për mospublikimin e rastit, për arsye të parashikimeve të kodit të sipërpërmendur.

Njoftimi i policisë:

Sipas informacionit që u administrua nga Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, lidhur me rastin që është përhapur në media që ka të bëj me një ngjarje të ndodhur ne Arapaj Durrës, ju informojmë se:

Është regjistruar çështja penale Nr.1288 që bën fjalë për veprën penale të parashikuar nga nenet 108/a dhe 110/2 të Kodit Penal.

Nuk janë të sakta njoftimet e përhapura në media lidhur me këtë çështje, sipas akteve të administruara nuk ka ndodhur dhe nuk është tentuar të kryhet vepra penale e “Marredhenieve seksuale me të mitur”.

Rasti ka të bëjë me persona të mitur të përfshirë në këtë ngjarje dhe për këto arsye bazuar në parashikimet e Kodit të Drejtësisë Penale për të Mitur ju bëjmë me dije se është i ndaluar çdo lloj publikimi lidhur me rastin.

Do të kërkojmë mirëkuptimin tuaj për mospublikimin e rastit si arsye e parashikimeve të ketij Kodi.

Duke ju falenderuar për vëmendjen!

 

 

4 Comments

  1. syri nxjerr artikull “nuk ka faj policia se e urdheroi leshi”…ore si policia si leshi te digjen me koke poshte o gazekar. jo po do beni ndryshim duke promovuar njerzit qe njihni ju. ikni o invalid nga trut e kokes se prandaj tall bythen nje i semure psiqik si rama. dhe sikur mos mjaftonte tani tall bythen dhe evropa. thirrini mendjes !! nxirreni koken nga bytha dhe shkoni tek intelektualet gjejini ju se e dini se ku jane, mos u merr me komentin se kete nuk e bejme nga qefi. ose vazhdoni me krenari te kota. po i bie qe ta keni fasad pastaj dhe ashtu rama do vazhdoni te tall bythen akoma me rende se i semure eshte

  2. Mos autoret i kane prinderit socialist? se vetem ne raste te tilla ndodh keshtu qe perdhunohesh dhe socialistet te thojne ke pare endra, nuk eshte perdhunim, nuk ka helmim, nuk ka semundje, nuk ka mbytje. Jane endra ose genjeshtra.

  3. Do thone donte vet goca, keta jane te cmendur. Zaten deri sa akoma u bejne dua enver qenit dhe i shkojne mbrapa nje te cmenduri abuzues te dhunshem si rama ktu normal qe do thone: ” e ca ka ktu, ca tkeqe ka ktu?…”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu