• |
ide | kryesore

Një ditë pas dorëheqjes së Haradinajt, vjen reagimi i kryeministrit Edi Rama

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar një ditë pas një heshtjeje të pazakontë lidhur me shkarkimin e homologut të tij bashkëkombas, Ramush Haradinaj.


Në një postim të publikur në llogarinë e tij zyrtare në “Twitter”, kreu i qeverisë shqiptare, pa përmendur emrin e Haradinaj,  shkruan në mënyrë përgjithësuese ftesa për protagonistët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, është një sfidë e papërfunduar kombëtare në anën e duhur të historisë.


“Këto ftesa në radhë nga Haga për protagonistët e UÇK,janë një sfidë e re e çdonjërit prej të thirrurve, në vazhdën 20vjeçare të betejës së pasluftës, për të provuar deri në fund pafajësinë e tyre. Por janë edhe një sfidë e papërfunduar kombëtare në anën e duhur të historisë”, shkruan Rama.

Një ditë më pare, kryeministri Haradinaj dha dorëheqjen pas kësaj ftese, ndërsa mëngjesin e së shtunës ishte ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka njoftuar se ka marrë ftesë për t’u paraqitur në Gjykatën Speciale për krime lufte ne Hagë.

 

 

10 Comments

 1. Duan keta; -Psikoskizofreni,Vucici dhe Thaci qe HARADINAJN-ta denoje gjykata e Hages per ta larguar nga skena politike .Por me shume do i rrisin lavdine si komandant dhe luftetar i -UCK-se.Keta jane pro serbe ,historia e tregoi me idene e tjetersimit te kufijve ,i vetmi qe nuk e pranoi kete teze eshte ky njeri ,ky burre shteti qe po mbron kosovaret dhe Kosoven.

 2. Mos ia vini re ,thjeshte se ka perceptu sakte lajmin!Ka ken nen efektin e barit!!??
  Deklarimet e tij nuk kan vlere,nuk del asnje hap nga Edver Kancer Rama!?
  Kjo qe po ndodh asht nje nga pasojat e protshme te qendrimeve te tij ne lidhje me Kosoven dhe vete z. Haradinaj.

 3. Stalini po mbron ramushin,se e mbrojti dhe salihu,tani del neri,pastaj ramushin e nxjerrin te pafajshem ne hage,te gjithe loqet i shkojne nga pas koqes salih

 4. Z. Ramush Haradinaj një burrë shteti , ndersa reaguesi i vonuar një burrë apo mashkull leshi, që lumturohet me skandalet që prodhon çdo ditë.

 5. E ka cu sorosi me la gojen. Historia eshte me ne jo me ju kerma sorrash
  Pleq e junior. Meqe ketu e realizove mendon ti dhe luli & co tani jeni sul ne betejen e fundit. Te shohim…….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu