• |
ide | kryesore

Sulmohet në skenë aktori i huaj (Video)

Paparazzi, Slider

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur për aktorin e njohur në mes të skenës. Bëhet fjalë për Simon Yam, i cili është sulmuarme thikë në Kinë. Aktori 64 vjeçar, i njohur për rolin e tij në Lara Croft: Tomb Raider – Cradle of Life, ishte në skenë në hapjen e një dyqani të ri kur një person o ngjit lart dhe e sulmoi atë.Agresori nxorri thikën dhe e theri aktorin në bark. Ai më pas është munduar ta therte edhe më shumë por sigurimi ndërhyri dhe u dërgua më pas në paraburgim. Yam tashmë ndodhet në spital duke u mjekuar për plagët e marra, ndërsa mediat e huaja raportojnë se aktori është jashtë rrezikut për jetën.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu