• |
ide | kryesore

VIDEO/ Aktorja e “Casa de Papel”: Doja të quhesha “Tirana”

Lapsi Leaks

Dy ditë më parë u publikua sezoni i tretë i serialit shumë të famshëm “La Casa de Papel” ose “Money Heist”. Seriali është cilësuar si një ndër më të ndjekurit në Netflix dhe ka thyer rekorde shikueshmërie. Siç dihet çdo personazh në serial mban emrin e një kryeqyteti botëror.

Në një intervistë, aktorja e njohur Alba Flores, e cila quhet “Nairobi” në serial, është pyetur se cilin kryeqytet do donte dhe ajo ka treguar se jo vetëm që e njeh Shqipërinë, por që dhe do të zgjidhte kryeqytetin e vendit tonë Tiranën.


Edhe aktori serb Darko Peric, që luan rolin e “Helsinkit” në këtë serial në një status falënderonte fansat në gjuhën shqipe.

Image

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu