• |
ide | kryesore

1 vit nga tragjedia në Mati, Greqia nderon viktimat (FOTO)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Sot mbushen plot 1 vit nga tragjedia në Mati të Athinës, ku humbën jetën 92 persona për shkak të një zjarri të fuqishëm që ra në zonën bregdetare. Zjarri me përmasa apokaliptike tronditi gjithë Greqinë. Sot familjarë të viktimave dhe përfaqësues të Kishës bënë homazhë në vendpushimin bregdetar të Matit, për nder të viktimave të asaj tragjedie. Më poshtë disa prej fotove të publikuara nga mediat greke.

©LAPSI.al

2 Comments

  1. Nuk ka asnje verejtje njerzore qe te nderohen viktimat njerzore te pafajshme edhe se ato i perkasin nje vendi fqinj qe kurre nuk na ka dashur te miren por ajo qe me shqeteson mua eshte perse nuk mbani te njejtin qendrim p.sh. edhe per viktimat e Gerdecit……….apo na shqetesohet Sali Pordha!!!!!?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu