• |
ide | kryesore

3 vjet nga Reforma në Drejtësi, Rama: Armiqtë e saj e tregojnë sa rëndësi ka

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me 3 vjetorin e votimit të ndryshimeve kushtetuese, që i hapën rrugën nisjes së Reformës në Drejtësi.

Në një postim në llogarinë e tij zyrtare në “Twitter”, Rama falenderon miqtë dhe partnerët në atë që e cilëson betejë për të ardhmen, duke mos harruar të përmendë edhe të gjithë ata që i etiketon si “armiqtë e Reformëss në Drejtësi”.


“3 vjet nga votimi i ndryshimeve kushtetuese për Reformën në Drejtësi,mjafton të shohësh e të dëgjosh armiqtë e saj, për të kuptuar se sa e drejtë dhe jetike është ajo për Shqipërinë Europiane.  #KrenarpërPS dhe mirënjohës për miqtë e partnerët në këtë betejë për të ardhmen”, shkruan Rama në reagimin e tij në rrjetet sociale.

 

 

11 Comments

 1. ne ishullin e askundit se bashku me piter panin do ishin te lumtur me reformen ne drejtesi.
  Faktikisht sesa e rendesishme per ty eshte reforma ne drejtesi e tregon fare mire mbeshtetja jote e ulsit, xhafes tahir dhe te gjithe rilindo-kriminelve ne shqiperi. , ka emra plot duke filluar nga ty i pari!

  Termet Termet Rame, termet e ke bo reformen ne Drejtesi , ia ke q… nanen krejt !!!

  ti je i pari qe duhet te shkosh ne burg pa te drejte lirimi me kusht , qe te jesh shembulli i duhur per cdo qelbesire qe eshte frymezuar nga politikane kriminele si TI

 2. vetem nje pyetje kisha per kryeministrin sorjan kur ne populli dhe kombi shqiptare do vazhdojme te hame me .LUGE FLORIRIN A NUK MA THUA DOT AE PLASA KA 7-VITE TU TE PRIT.

 3. Po ti o Cope e Kurves, nuk ke frike nga Reforma ne Deejtesi???

  Kush e ha, qe Ti Qelbesire je I paster????

  Ke ndonje Konceaion te ndyre, se shpejti??????

 4. Diplomat prostituta njerez pa edukat, jo gjithkush vjen ne ket vend esht tamam diplomat, kohet e kan treguar historikisht se kush vje ktu vje vetem per prapesit e shtetit qe perfaqeson plus dhe vagabonlleqet e veta🤧🤮ketu perjashtoj USA si shtet100% pastaj qar berlloqesh dalin njerzit e vet ajo esht tjeter gje.

 5. Nëse, vërtetë ka një armik drejtësie në Shqipëri, ai je ti dhe vetëm ti i pari, number one. Kjo vërtetohet nga kushdo krejt lehtë dhe nga çdo drejtim që ta marrësh: si p. sh. droga, kriminelët, që solle në pushtet, korrupsioni galopant, PPP-të, votimet e fundit, vendimi i fundit i gjykatës së Durrësit dhe qindra e mijëra skandale të tjera të përditshme. Mos i kërko armiqtë më larg se te vetja. Qorr nga mendja e nga sytë. Shurdh nga veshët deri në shkallën e një të vdekuri je ti. As dreqit nuk i duhet ajo lloj reforme që bëhet nga armiqtë e vendit tim si Sorosi dhe bashkëpunëtorët e tij. Turp!

 6. Po dihet qe babloku KARIzmatik eshte armiku kryesor , por duke e marre te gjithe per vete me ja fute te tjerve. Prandajdhe e quajne Ramaforma se vetem ti bablok mund ta r ruash mire dhe paster kete reforme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu