• |
ide | kryesore

Ambasada amerikane nxjerr VIDEO-n:Si do bëhet reforma në drejtësi

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasada amerikane ka publikuar një video në “Facebook”, ku kujton sejanë mbushur 3 vjet nga miratimi i reformës në drejtësi.

Me anë të pamjeve, ambasada e SHBA shprehet se reforma në drejtësi do të bëjë që të gjithë të jenë të barabartë përpara ligjit.

 Postimi i Ambasadës Amerikane:

| Çfarë është reforma në drejtësi? Si po zbatohet? Si do të ndikojë në jetën tënde dhe në jetët e shqiptarëve? Sot, në 3 vjetorin e miratimit të reformës në drejtësi, shihni këtë video të thjeshtë për të mësuar se si reforma në drejtësi do të sigurojë që çdokush të jetë i barabartë përpara ligjit. #CfareEshteReformaNeDrejtesi #NdalKorrupsionit

8 Comments

 1. Ja dhe nje pensionist ish pjestar i drejtesis se vjeter, sot nje komentues, se vetem nje i ka shkruar keto komente me lart. Shijo leket qe ke vjedhur o lyrash, dhe leri komentet se nuk fiton gje.

 2. po po vazhdoni se ne terezi e keni , ambasade pa ambasador, ka ngel ambasada e vendit me te fuqishem ne bote ne duart e nje fondacioni .
  e leket e taksapaguesve amerikan qe merrni dhe keni marre, krijoni mundesine -per te bere edhe me shume leke nga taksapaguesit tuaj duke bere te nevojshme neser , nje reforme te RE te rradhes.

  Shume te zote per te bere para . Shqiptaret vazhdojne enderrojne se ju e keni ne zemer shqiperine. Mjafton te shikojme ambasadoret e catuar per te pare nivelin e interesit te USA per shqiperine.

  Pas zgjidhjes se ceshtjes se Kosoves , me pavaresine e saj, interesi amerikan,ne Ballkanin perendimor, e humbi rendesine. Pra interesi i TYRE ishte ne perputhje me interesin tone KOMBETAR. Ambasador si jeffrey dhe Rice ishin nivel i larte dhe sherbyen ne kohen e duhur per USA ne shqiperi (dhe kosove)

  Filloi era e ambasadoreve qe dilnin ne pension, si Withers, dhe Arvizu, me pas erdhen talent-artistet si I magjishmi LU qe pervecse perfundoi plot nder ne Kirgizstanin e ndritur , rrezikoi te ishte i papune!!! , Aktualisht vijon me ambasade pa ambasador!!!
  Nderkohe i emeruari i ardhshem si ambasador mbetet per tu pare

  te fala sandrit . TM i Madhi Edi Rama 😛

 3. Sot festojme 3-vjetorin! Bravo bravo. Me shume me duket si pervjetor vdekje. Rezultati: Shqiperia pa dy gjykatat me te rendesishme dhe pa institucionet e hetimit dhe drejtesise qe u premtuan. Kesaj i thone po lajme mutin me shurre……

 4. te nderuar miq amerikane pyetja ime eshte shqiptaret sot po largohen nga vendi i tyre nga mos pasja e drejtesise apo nga mos qeverisja apo shumekeq qeverisja e ketij sekti qe ju cuditerisht mbeshtesni pa kufi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu