• |
ide | kryesore

Tension në protestën e Astitrit, policia ndalon 3 persona

Lajme, Të fundit

Shënohen sërish tensione në protestën në zonën e Astirit ku banorët protestojnë kundër shembjes së banesave të tyre. edhe këtë të hënë ka pasur incidente mes policisë dhe protestuesve. Mësohet se në orët e vona të mbrëmjes policia ka shoqëruar 3 persona pas përplasjeve.

Sipas të njëjtave burime, 2 nga të arrestuarit janë Maliq dhe Edi Ferhati, ndërsa emri i personit tjetër të ndaluar nuk dihet. Banorët e Astirit protestojnë në mbrojtje të banesave të tyre në hyrje të Tiranës prej thuajse 6 muajsh.


 

1 Comment

  1. Shkelmin ne fyt shkerdhatave.
    Me nga dy tre kater shpija shkerdhatat, te gjitha te bome pa leje dhe protestojne.
    YYt te qifsha robt race muti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu