• |
ide | kryesore

Sophia Loren rikthim në kinema në moshën 84-vjeçare

Paparazzi, Slider

Për dashurinë e të birit Edoardo Ponti, Sophia Loren, 84 vjeçe, rikthehet në kinema, me “La vita davanti a sé”, bazuar në romanin me të njëjtin titull të Roman Gary.

Filmi, që është ribërje e “Madame Rosa”, (1978), i kineastit izraelit Moshè Mizrahi, me protagoniste Simone Signoret, parashikohet të dalë në pranverë të vitit 2020 dhe tregon historinë e zonjës Roza, një hebreje që i shpëtoi Auschëitz-it, që zë miqësi me një fëmijë me ngjyrë, Momo, i braktisur nga e ëma.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu