• |
ide | kryesore

Tahiri në gjyq: Nëse për ju është procedurë, për mua është jeta ime

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-ministri Saimir Tahiri dhe ish-shefi i Policisë së Vlorës, Jaeld Çela, do të gjykohen me gjykim të shkurtuar. Kërkesa e tyre u pranua nga Gjykata e Krimeve të Rënda.

Por, gjatë kësaj seance Saimir Tahiri është nervozuar ndërsa prokurorët kanë kërkuar 2 javë kohë për pretencën.

“Nëse për ju është procedurë, për mua është gjithë jeta ime”, është shprehur ai. Në një prononcim të shkurtër për mediat Tahiri u shpreh se gjyqi i tij po zvarritej duke u shtyrë për herë të katërt, duke kaluar kështu çdo limit.

Seanca e radhës është caktuar në 10 shtator, në orën ntëntë të mëngjesit.

Ish-ministri më jetëgjatë i Punëve të Brendshme akuzohet për bashkëpunim me bandën e Habilajve në trafikimin e drogës drejt Italisë. Ndaj tij janë ngritur tri akuza: “Trafikimi i narkotikëve, në bashkëpunim, në formën e grupit të strukturuar kriminal”, “Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale” dhe “Grup i strukturuar kriminal”.

3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu