• |
ide | kryesore

VIDEO/ Me zë të dridhur, gazetarja largohet LIVE pas 20 vitesh nga “Zëri i Amerikës”

Lajme, Të fundit

Prej 20 vitesh, gazetarja Laura Konda që njihet si një ndër figurat kryesore të “Zërit të Amerikës” ka vendosur të largohet nga ekrani. Edicioni i kësaj të hëne ka qenë i fundit për gazetaren.

Në fund të edicionit të lajmeve, Konda ka ndarë e prekur me shikuesit këtë lajm personal. Ajo ka ka falënderuar me zë të dridhur të gjithë kolegët e saj për gjatë këtyre 20 viteve.

Më pas është trasmetuar edhe një video, ku paraqitet puna e bërë e gazetares në VOA për vite me radhë. Më poshtë edicioni i fundit i Laura Kondës në VOA dhe mesazhi i saj. (shiko në minutën 26.00) ©LAPSI.al

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu